Nog meer eten Donderdag 4 mei is het zonnig en staat er een straffe wind. Vanaf nu doen we het zonder gids, maar wel met goede kaarten van Henk. We bezoeken een reeks visvijvers ten noor den van Trebon, onderbroken door een war me lunch in een aardig dorpje. Ook vandaag is het weer leuk vogelen met diverse Withals vliegenvangers, een Grijskopspecht, een groepje van drie Zwarte Ooievaars, Kroon- eenden, zes Zeearenden, tientallen Geoorde Futen en een Roodhalsfuut. We dineren in een uitstekend restaurant buiten Trebon (kaliber wildzwijnmedaillonnetjes in mosterd saus...). 's Avonds doen we een poging rallen te luisteren bij de Rybarstvi Revir en struinen vervolgens weer het productiebos in voor de uilen. Inmiddels heeft Alex ook fluiten geleerd, en lokt professioneel een Dwerguil naar bene den, mooi te zien tot op 8 m. Een zingende Nachtzwaluw en enkele baltsende Houtsnip pen vormen een waardige dagsluiting, althans voor sommigen; anderen hebben nog wat te vieren. Retour Volary even de Dutch Birding Vogellijn. Met een bre de grijns zegt hij: er zitten twee Dunbekmeeu- wen in De Blikken. Uiteraard neem ik dit aan vankelijk niet serieus. Ten onrechte... We moeten nog via Antwerpen, Hulst en Terneu- zen. Het is net donker als ik de Westerschel- detunnel inrijd richting Viissingen. Als ik rond middernacht nog even de e-mail doorkijk, blijkt er ook nog een Zanggors te zijn ge weest, en een paar goede Breskensdagen. Na een onrustige nacht sta ik de volgende ochtend om 06:00 alweer bij De Blikken. In de dikke mist. Bij het optrekken van de mist blij ken de Dunbekmeeuwen gevlogen. Er is een herkansing voorhanden, maar ik wacht helaas net een dag te lang met een bezoek aan de Dollard... Het was dus in vele opzichten een onvergete lijke week. Alain, Alex, Cor, Eddy, Henk, Kees, Mark, Rudolf en Wannes: dank voor een razend gezellige tocht. Ik ga graag nog eens mee, maar nooit meer in de eerste week van mei! Peter Meininger Vrijdag rijden we op het gemakje terug naar Volary, waar we de laatste nacht zullen door brengen. Ook nu leidt de route langs visvij vers, met name bij Ceské Budéjovice. We zien o.a. een Woudaap, Kwakken, Rode en Zwarte Wouw, vier Witvleugelsterns, Grote Karekieten en broedende Buidelmezen. Van daag eens geen warme lunch: er worden 'koeken' en flessen limonade ingeslagen. Door 'de vogelwerkgroep' wordt dit hilarisch de 'Walcherse dag' gedoopt. We blazen uit in de zon op het terras van ons stamrestaurant, en genieten van het laatste diner (doet u van alles maar het duurste...). Het wordt laat... Dompertje Zaterdag 6 mei vertrekken we om 09:00 rich ting Nederland. Het gaat minder vlot dan op de heenreis, en enkele flinke files veroorza ken zeker twee uur vertraging (naar later blijkt dramatische vertraging...). Alex belt na het passeren van de grens bij Heerlen om 20:00 11

de Steltkluut | 2006 | | pagina 11