^s, Informatieavond over de Steenuil Datum aanvang Locatie maandag 11 december 19.30 uur de Halle, Axel Organisatie: STONE Zeeland (in samenwerking met de vogelwerkgroep van de Steltkluut) en Stichting Landschapsbeheer Zeeland De steenuil voelt zich thuis in een afwisselend landschap. In Zeeuws-Vlaanderen bereikt de Steenuil de hoogste dichtheden van Neder land. Op veel erven en dijken in Zeeuws- Vlaanderen waar oude fruitbomen en knotwil gen te vinden zijn, is ook deze muizeneter actief. Hierop kunnen we natuurlijk trots zijn, want dit wil iets zeggen over de kwaliteit van het agrarisch landschap. Helaas heeft de Steenuil het bij ons ook erg moeilijk. De aan tallen zijn de laatste decennia sterk afgeno men. De Steenuil is op de Rode Lijst geplaatst en staat nationaal en provinciaal in de belang stelling. In het kader van het soortenbeleid van de Provincie Zeeland heeft St. Land schapsbeheer Zeeland mogelijkheden voor kleinschalige maatregelen. Door het het aan planten van knotbomen en hoogstamfruitbo- men en het ophangen van nestkasten kunnen we het landschap aantrekkelijker maken. Tij dens de bijeenkomst wordt uitleg gegeven over de Steenuil. Hoeveel komen er voor in Zeeuws-Vlaanderen en hoe zouden we ze kunnen helpen? Alex de Smet (aanspreekpunt Steenuilwerk groep Zeeland en onderzoekscoördinator voor deze soort van de vogelwerkgroep De Stel- kluut) zal vertellen over de ecologie van de Steenuil. Alex Wieland geeft daarna uitleg over het biotoop van de Steenuil en de maat regelen die mogelijk zijn om dit te verbeteren. U kunt zich op deze avond aanmelden als u interesse heeft om een biotoop voor steenui len te verbeteren of als u mee wilt helpen bij het ophangen en controleren van nestkasten. In 2007 wordt er opnieuw een inventarisatie uitgevoerd in Zeeuws-Vlaanderen. We zijn benieuwd hoeveel er nog zitten. Indien u mee wilt helpen met inventariseren kunt u zich aanmelden. Aanmelden kan bij Karin Klip: Karin.klip@slz.landschapsbheer.nl of: 0113-230936 7

de Steltkluut | 2006 | | pagina 7