1? 4 se Kanarie in Terneuzen (WW+LC). Tenslot te werd op 15-04 een groepje van ongeveer vijf Kruisbekken opgemerkt in de WMZ bos sen van St-Jansteen (LC). Tenslotte wil ik nog mededelen dat ik het ver moeden heb, dat zowel Spotvogel, als Grau we Vliegenvanger nauwelijks nog worden waargenomen in onze regio. Het was al be kend dat beide soorten landelijk achteruit gin gen, maar in 2006 viel het op dat deze soor ten op veel voorheen bekende plekken ver dwenen waren. Bij deze dan ook een oproep om in 2007 uw waarnemingen van beide soor ten op te schrijven en aan mij door te geven. Koninginnepages werden vanaf 29-05 ge meld uit vele plaatsen in onze regio, in totaal kreeg ik tot en met juli zo'n 21 exemplaren door. Ook Kolibrievlinders werden vaak ge meld; de eerste op 12-06 en daarna zeker nog zo'n 17 exemplaren. Distelvlinders vlo gen ook redelijk; de eerste melding was op 19-05 en daarna volgden deze periode vele 10-tallen exemplaren. De Kleine Vos, de laat ste 15 jaar zeer sterk achteruit gegaan, neemt langzaam weer wat toe, er werden t/m juli zo'n vier vlinders gemeld. Uiteraard nog steeds een fractie van wat er tot ver in de jaren '80 vloog. Hooibeestjes (zelfde verhaal als met Kleine Vos), werden gemeld in Saef- tinghe, De Putting en het Hellegat; een Groot Dikkopje werd op 22-06 gevangen in het Ca- nisvliet (FT). Oranje Tipjes werden vanaf 24- 04 tot en met 17-06 gemeld in Terneuzen; Braakmanbos Noord; Vogeldijk (Hengstdijk); Schuddebeurs (Hulst); N. Karnemelkpolder en Saeftinghe (totaal ca. 20 vlinders). In de N. Karnemelkpolder werden op 14-05 (2) en 16- 05 (1) Meikever waargenomen (LP). Bijzonder was de ontdekking van ca. 40 trechtertjes van de larve van de Mierenleeuw in rulle zand onder de afdak van een hangar bij Kruispas in de N. Karnemelkpolder (LP). Tenslotte werd wederom een Gouden Tor waargenomen in de Amstelstraat in Terneuzen en wel op 08-06 (zie 2005). Hieronder volgen de namen van de mensen, van wie ik in deze periode gegevens heb bin nengekregen. Diegene die een afkorting ach ter zijn/haar naam heeft, wordt in de tekst met betreffende afkorting aangeduid. Nogmaals dank aan betreffende personen. Speciale dank gaat uit naar A. Wieland en H. Caste- lijns, die gegevens van anderen hebben ver zameld en deze aan mij hebben doorgege ven. V. van Bavel; C. Beeke (CB); P. Beeke; J. van de Bosch (JB); B. van Broekhoven; M. Buise (MB); H. Bun (HB); L. Calle (LC)P. Calle (PC); M. Capello (MC); H. Castelijns (HC); M. Castelijns (MCa); P. Dhaluin (PD); Hr. Duerink (D); H. Hamerlinck; G. Hermans; A. Kind (AK); C.J. Kolijn K. Koekkoek; W. Lansman (WL); K. Leeftink (KL); G, Leys; J. Maebe (JM); V. Mahu; W. Mahu (WM); G. Maljaars (GM); E. Mathijs (EM); K. Minaar; D. Minnebo; N. Nagelkerke; E. Neve (EN); L. Persijn (LP); J. Poortvliet (JP); Remmerts (RR); Fam. Renema; A. v.d. Sande (AS); C. Smet; G. Sponselee (GS); E. Taelman (ET); F. Tom- beur (FT); J. Tramper; K. Vlieland (KV); J. Waanders (JW); A. Wieland (AW); W. Wisse (WW) en P. Wolf (PW). 24

de Steltkluut | 2007 | | pagina 24