AGENDA KNOTWERKGROEP Zaterdag 3 februari Knotten in het land van Koewacht De moeras en waterpartijen langs de Tweede Verkorting en het Grote Gat bij Koewacht. Zomaar enkele pareltjes in ons landschap. Overal staan er knotwilgen die een snoeibeurt goed kunnen gebruiken. Vertrektijd: 9.00u vanuit Terneuzen, 9.45 op de locatie. Plaats: Grote gat, bij Fortdijk te Koewacht Contact: Luciën Caile, 0115-617416 of lucalle@zeelandnet.nl Meenemen: Oude (werk)kleren, handschoenen en laarzen. Eten en drinken. Let op: Vooraf aanmelden. Zaterdag 17 februari Vrijwilligersdag te Walcheren Eenmaal jaarlijks komen alle knot-vrijwilligers uit Zeeland bij elkaar om met elkaar een gezellige en informatieve dag te hebben. Deze keer gaan we op bezoek bij de Werkgroep uit Walcheren. We bezoeken het natuurgebied Oranjezon, in de duinstrook bij Vrouwenpolder. De hele dag staan er allerlei verschillende zaken op het programma, 's Morgens gaan we prunus rooien in het duingebied. De kleintjes kunnen knotwilgen knotten op de boerderij, dus ook kinderen zijn wel kom. 's Middags zijn er hapjes en drankjes, enkele lezingen en spelletjes. En natuurlijk wordt er weer een Gouden Jirizaag uitgereikt. Welke actieve vrijwilliger gaat er dit jaar met deze prestigi euze prijs aan de haal? Vertrektijd: 9.00u vanuit Terneuzen, 10.00 op de locatie. Plaats: Uitspanning Oranjezon. Contact: Luciën Caile, 0115-617416 of lucalle@zeelandnet.nl Meenemen: Oude (werk)kleren, handschoenen en laarzen. Voor eten en drinken wordt ge zorgd. Let op: Vooraf aanmelden. In verband met de grotere afstand willen we zoveel mogelijk samen rijden. Zaterdag 10 maart Werken in het Gaaienbos, Smitschorre te Axel Zoals u weet heeft de jeugdgroep van De Steltkluut sinds 1 jaar een eigen bosje in beheer. De jongeren hebben zelf een beheerplan gemaakt en er is al een begin gemaakt met het plan om het bos wat leuker, spannender en natuurlijker te maken. Er zijn inmiddels wat poelen gegraven en er is een stuk afgeplagd. Maar er is nog genoeg werk te doen en op deze dag mogen ook gewoon alle (zelfs de meest saaie) volwassenen mee. Zie voor verdere gegevens bij de Stekkertjes, pagina 5. Zaterdag 24 maart Berkenbos van de fam Kersten/Heijen Een bosgebied waar we jaarlijks terugkeren: Een kleinschalig bosgebied met veel variatie. We zijn hier al wat dagen bezig geweest met het wat meer open zetten van de bosjes en vooral de bosranden. Kortgeleden heeft de knotgroep er ook een plekje geplagd, om een soortenrijke vege tatie te ontwikkelen. Vandaag gaan we het berkenbos uitdunnen en nieuwe houtrillen maken. Vertrektijd: 9.00u vanuit Terneuzen, 9.45 op de locatie. Plaats: fam Kersten/Heijen, Kruisdreef, Zuiddorpe (aan de Oude Polderse weg). Contact: Luciën Caile, 0115-617416 of lucalle@zeelandnet.nl Meenemen: Oude (werk)kleren, handschoenen en laarzen mee. Eten en drinken. Let op: Vooraf aanmelden. 3

de Steltkluut | 2007 | | pagina 3