PROGRAMMA 't STEKKERTJE Voor onze jeugdleden van 6 tot 12 jaar Vrijdag 23 februari Spelen en werken in het Gaaienbos De Vlaamse Gaaien zijn de jeugdgroep van de Steltkluut voor tieners vanaf 12 jaar. Misschien heb je het al gehoord. Zij hebben een eigen stukje bos gekregen van Staatsbosbeheer. Voor dat bos hebben ze een plan gemaakt met allerlei leuke dingen. Er komt een eiland, een plankenpad een doolhof... De Gaaien werken in de winter vaak in het bos. Wij gaan een dagje meehelpen. Natuurlijk gaan we ook de spelletjes eens proberen. Tijd: 14.00u Plaats: Verzamelen op de parking bij de ingang van het bos Smidsschorre, aan de Kinderdijk te Axel. Vanaf daar rijden samen verder het bos in. Contact: Marjon Spruyt, 0114-314280 of marjons@hetnet.nl Meenemen: Speelkleren, laarzen, werkhandschoenen als je die hebt. Iets te drinken. Let op: Vooraf aanmelden. Zondag 25 maart Nederland weer schoon! Veel mensen gooien makkelijk een papiertje op de grond. Soms gooien ze een flesje of een plas tic zakje in het gras. Al die rommel hoort daar niet. Het is slecht voor de natuur. Het gaat ook niet vanzelfweg. Daarom moeten we flink aan de slag! Heel Nederland helpt een handje mee. Jullie toch ook? Tijd: 10.00u Plaats: Verzamelen bij de ingang van het bos aan de Verrekijker in St Jansteen. Voor bij de grote hallen aan de linkerkant verzamelen we. Contact: Anja van der Giessen, 0115-617524 ofvinkegiessen@hetnet.nl Meenemen: Handschoenen, een emmer en een speurneus. Let op: Vooraf aanmelden. Dinsdag 10 april Salamanders en andere malle beesten leder jaar wordt er onderzoek gedaan naar kikkers en salamanders in drinkputten bij Zaamslag. Wij kijken eens mee hoe dat gaat. Tegelijk gaan we ook zelf aan de slag. Want wat leeft er alle maal nog meer in die put? Tijd: Plaats: Contact: Meenemen: Let op: 19.00u Verzamelen aan de ingang aan de Zaamslagsedijk van het erf: Veerstraat 59. Dus niet vanaf de Veerstraat het erf op gaan, maar bij Zaamslagveer de Zaam slagsedijk oprijden. Richting Reuzenhoek aanhouden. Net buiten Zaamslagveer is het de eerste boerderij links, met het roodwitte hek. Graag te voet het erf op gaan. Anja van der Giessen, 0115-617524 of vinkegiessen@hetnet.nl Waternet, potje Vooraf aanmelden.

de Steltkluut | 2007 | | pagina 5