Verslag najaarsvergadering 11-12-2006 Door: Luciën Calle Aanwezig: Bestuur (compleet) en 16 leden. Inleiding De voorzitter blikt even terug op 2005, een jaar met veel mooie momenten zoals de jubi leumactiviteiten. Een jaar ook waarin we on verwacht afscheid moesten nemen van Jan Lievens en Thijs Kramer. De gedachten gaan ook uit naar Geert Ottens, die kort na de jubi leumdag door een hersenbloeding werd ge troffen. Mededelingen Het Weidevogelrapport 2006 is nu bijna klaar. Jean Maebe ontving de Gouden Lepelaar (is tweede lid, na George Sponselee die hem heeft ontvangen). Het was een geslaagde dag; met een bus met circa. 30 mensen naar die landelijke bijeenkomst bij Vogelbescher ming. Verslag vorige vergadering Het verzoek is om alle verslagen van de le denvergaderingen te plaatsen in De Steltkluut. Verder geen opmerkingen. Begroting 2007 Er zijn slechts kleine aanpassingen t.o.v. de begroting voor 2006 De leden gaan akkoord met de begroting De contributie voor de jeugdleden (en ge zinsleden) wordt gelijk aan die van de vol wassenen: €15. Het verzoek is om de volgende edities ook in De Steltkluut te plaatsen. Rentelasten? Dat zijn eigenlijk bankkosten. Contributie overmaken via telebankieren kan alleen met de optie bankgiro. Bestuur Sandra Dobbelaar verlaat het bestuur. Ze gaat wel met een aantal andere activiteiten door. Sandra wordt bedankt voor haar activi teiten. Er zijn helaas geen nieuwe bestuurs- kandidaten. Betaalde opdrachten De Steltkluut wordt steeds vaker gevraagd om inventarisatiegegevens. We willen graag een duidige afspraken hiervoor. Daarom is een beleidsstuk opgesteld en besproken met de betrokkenen. Hierin staan afspraken over: de acceptatietoets, de wijze van uitvoering, de rapportage en de vergoeding. De vergadering gaat akkoord met de regeling. Advies is om deze toch ook even fiscaal te laten doorkijken. Dat wordt toegezegd. Belangstellenden kun nen de regeling op verzoek toegestuurd krij gen. Verslagen werkgroepen De Insectenwerkgroep, Vogelwerkgroep, Jeugdgroepen, Knotgroep en Planologiewerk groep doen verslag van de activiteiten. Naar aanleiding van het verslag van de insecten werkgroep wordt verzocht om naar het voor komen van de Smaragdlibel aanvullend on derzoek te doen aan de Kriekeputten. De Kriekeputten zijn kortgeleden opgeschoond, de modderlaag is uit de waterpartijen verwij derd. Het zou triest zijn als deze soort, na de opschoning zou zijn verdwenen. Naar aanlei ding van het vogelwerkgroep verslag wordt naar de subsidiering van torenvalk nestkasten geïnformeerd. Als die niet meer extern gesub sidieerd worden, dan worden ze betaald uit eigen kas. Bij de jeugdgroep De Stekkertjes doen Marjon en Anja nu de organisatie en begeleiding. De verslagen worden gepubli ceerd in De Steltkluut. Terugblik Jubileum Veel dank gaat uit naar de jubileumcommis sie De feestdag op Hengstdijk was zeer succes vol Ook de busexcursies waren erg geslaagd De excursies zijn zeer wisselend bezocht. Waaraan dat ligt valt moeilijk te zeggen. Een idee is om nog een themanummer te maken over die excursies. Verhalen van toen en verhalen van nu. 25

de Steltkluut | 2007 | | pagina 25