4 De Knotwerkgroep in 2006 Over het cadeau van de Provincie (observatiehut) moeten we nog overleggen. Een suggestie wordt gedaan om die vogelhut naar Thijs Kramer te vernoemen. Rondvraag Er bestaat onvrede over de diverse roofvo gel shows. Uilen worden nu zelfs via Internet aangeboden (ook vanuit Zeeland). Kunnen we een kritisch geluid laten horen? We besluiten contact op te nemen met Vogelbescherming en de handhavers. De Natuur en Milieumarkt wordt gehouden op 19-5-2007 te Axel. De waarnemingenrubriek loopt ver achter. Waarnemingen kunnen tegenwoordig ook veel sneller via het Internet. Dialezing Na de pauze houdt Peter Maas een sfeervol verhaal over de Oost Zeeuws-Vlaamse kre ken, waarbij regelmatig even wordt inge zoomd op de typerende vegetatie. Door: Luciën Calle In 2006 was er opnieuw een afwisselend pro gramma. Er werd op 15 werkdagen gewerkt. In totaal zijn 231 bomen geknot, 11 fruitbo men gesnoeid en 350 struiken geplant. Op 11 dagen is er ook in bosjes gewerkt. Het bos werk was gevarieerd, van het bestrijden van Amerikaanse vogelkers, het open zetten van bosranden, tot het beheer van een stukje hei de (St. Jansteen). In Zuiddorpe werd een stukje oude bosgrond afgeplagd tot op het voedselarme zand. We werkten tot ver over de grenzen van ons Zeeuws-Vlaamse landje: er was weer een werkweekend in het bos van Hattem op de Veluwe, we werkten in Deinze op de Bio boer derij en in de Turfmeersen en het Etbos bij Moerbeke, in de natuurterreinen van onze Vlaamse zusterorganisatie Natuurpunt. Een grote activiteit was de Zeeuwse Vrijwilligers- dag aan de Otheense kreek en de Natuur werkdag in Axel. Vooral in Axel was de op komst hoog, mede door de ruime deelname van een aantal actieve Scoutinggroepen. Zo als altijd werkten ook dit jaar veel jongeren (De Gaaien) en soms ook kinderen (Stekkertjes) mee. Dit zorgt meestal voor een wat uitbundige sfeer, waarbij er soms flink gedonderd wordt. Gewerkte uren totaal 2000 1500 1000 500 0 L CD CD O) h- CD CD CO CD CD Grafiek 1, overzicht van het totaal aantal gewerkte uren per jaar sinds 1995. 26

de Steltkluut | 2007 | | pagina 26