PROGRAMMA VLAAMSE GAAIEN Voor onze jeugdleden vanaf 12 jaar Amfibiemonitoring Datum: Vrijdag 20 april Tijd: 19.00 uur verzamelen Plaats: Vennebos, Koewacht Contact: Sander van der Veeken 0114-315396 of sanderveeken@zeelandnet.nl Meenemen: schrijfgerei, laarzen. Let op: vooraf aanmelden! Ook dit jaar worden de fuiken weer in de drinkputten gezet om salamanders boven water te toveren. We gaan kijken wat de poelen in het Vennebos ons te bieden hebben. Luciën Calle zal ons wat vertellen en wat laten zien van verschillende soorten amfibieën en andere wa termonsters. Zeeuws jeugdnatuurweekend in 't Gaaienbos Datum: Zaterdag 28 en zondag 29 april Tijd: 13.00 uur Plaats: verzamelen op de parkeerplaats aan de Kinderdijk Gaaienbos Axei Contact: Sander van der Veeken 0114-315396 of sanderveeken@zeelandnet.nl Meenemen: iets om in en onder te slapen, zaklamp, loep, veldgidsen, spelletje of muziek instrument voor 's avonds, bord, bestek en beker, laarzen, regenkleding, en andere dingen die je denkt nodig te hebben. Let op: vóór 23 april aanmelden! Om jongeren kennis te laten maken met de natuur en met ons, organiseren we een speci aal weekend in het Gaaienbos. We gaan op zoek naar zoogdieren, insecten en gaan natuur lijk ook dingen doen als touwbruggen maken, boomslingeren, kampvuur stoken, etc. Vlinders en libellen Datum: Zondag 17 juni Tijd: 11.00 uur-13.00 uur Plaats: Smidsschorre, Axel. Verzamelen op de parkeerplaats aan de Kinderdijk Contact: Sander van der Veeken 0114-315396 of sanderveeken@zeelandnet.nl Meenemen: vlindernet, loeppot, veldgids vlinders en/of libellen Bijzonderheden: vooraf aanmelden Deze keer neemt Elias de Bree ons mee naar een bijzondere vlinder- en libellenplek in Zeeuws-Vlaanderen. We gaan verschillende soorten vangen en leren herkennen, dus neem je vlindernet en loeppot mee. We nemen ook een kijkje bij de pas geschoonde poel in het Gaaienbos. Ook nieuwsgierig naar wat daar zit? 5

de Steltkluut | 2007 | | pagina 7