4 Jaarverslag jeugdgroepen 2006 door: Sandra Dobbelaar Stekkertje Werd in 2005 een dieptepunt bereikt t.a.v. het aantal jeugdleden, gedurende 2006 klom het leden aantal weer naar normale hoogte. Een heel stel nieuwe leden zorgde ervoor dat de het aantal jeugdleden tot 12 jaar weer rond de 70 kwam te liggen in december. Door ver schuiven van vaste leden naar de Gaaien en door nieuwe aanwas, is er veel veranderd in de groep. Een nieuwe vaste kern van enthou siast natuurliefhebbers is ontstaan. Afgelopen jaar heeft Marjon Spruyt verster king gekregen van Anja van der Giessen en Jos de Kreek. Zij verzorgen de begeleiding van de jeugdgroep en organiseren de bijeen komsten. De groep Ingrid Tacq stelt elk kwartaal het blad samen dat speciaal voor de Stekkertjes is bedoeld. Aandachtspunt blijft hier wel het verkrijgen van copy van de leden zelf. Een aantal van de best bezochte bijeenkom sten waren: Reptielen zoo Iguana, Mee met de politie, het Steltkluut jubileumfeest, Spin nen wandeling en Nestkasten maken. Begin 2006 deden de Stekkertjes voor het eerst mee aan de Nederland schoon' actie Een deel van de spoorbaan bij Hulst werd toen grondig onder handen genomen. Vlaamse gaai In 2006 een behoorlijke groei in het aantal leden bij de Vlaamse Gaaien. In totaal zijn 45 jongeren vanaf 12 jaar lid. In de praktijk is het echter een groep van 12 die regelmatig bij de bijeenkomsten aanwezig is. Opvallend is de accentverschuiving van actieve jongens naar meisjes binnen deze groep het afgelopen jaar. De plannen voor het sinds 2005 geadopteer de stuk bos op Smidschorre bij Axel hebben dit jaar verder vorm gekregen. Vier werkda gen hebben er voor gezorgd dat er veel ge dund is en grote open plaatsen zijn gemaakt in het bos. Een door Staatsbosbeheer inge zette kraan heeft de bestaande drinkput ver groot, geplagd en een eiland met ringsloot gegraven. Ook het komende jaar zal er nog gewerkt worden in het bos. Goed bezochte activiteiten waren: Werkweek end Hattem, werkdagen in het Gaaienbos, uilenballen en oliebollen, amfibiemonitoring en zomerkamp. De Gaaien zijn in de zomer van 2006 met een groep van 18 deelnemers, naar de Utrechtse Heuvelrug op kamp geweest. Daar hebben zij gekampeerd aan de rand van een heideter- rein, met als enige voorziening een water pomp (en dat was even wennen...). In samen werking met het Utrechts Landschap hebben de Gaaien een flinke bijdrage geleverd aan de bestrijding van Amerikaanse vogelkers in de omliggende bossen. Foto's: Sandra Dobbelaar 14

de Steltkluut | 2007 | | pagina 16