De jeugd actief op het jubileumfeest Door: Sandra Dobbelaar Deze zomer bestond de Steltkluut 50 jaar. Dat moest natuurlijk gevierd worden. Daarom heb ben we een feest gehouden op een boerderij bij Hengstdijk. Er waren wel 200 mensen! De jeugdgroepen waren er natuurlijk ook. Voor alle kinderen en jongeren werden verschillen de activiteiten georganiseerd. Een terugblik. Voor de Stekkertjes begon het eigenlijk alle maal al in de eerste maanden van 2006 met een wedstrijd voor het maken van de mooiste kijkdoos. De dozen moesten gaan over de natuur en het 50 jarig bestaan van de Stelt kluut. Prachtige dozen werden ingeleverd en het was voor de jury echt heel erg moeilijk daaruit een keuze te maken. Alle kijkdozen werden een maand lang tentoongesteld in de bibliotheek van Terneuzen. Tegen alle verwachtingen in zagen de weers voorspellingen er goed uit op de feestdag op zaterdag 17 juni. Gelukkig maar, want de jeugdactiviteiten zouden allemaal buiten plaats vinden. Om half 1 een vertrok de huif kar afgeladen met kinderen voor een prachti ge tocht in de omgeving van Hengstdijk. On derweg kon je vogels kijken bij de vogelobser vatiepunt in de Putting en er werd gepicknickt op een wei met mooie bloemen langs de Vo gelkreek. Terug op de boerderij vermaakten de kinderen zich prima in de speeltuin en met de paarden. Nadat de winnaars bekend wer den gemaakt van de kijkdozenwedstrijd, de den de Stekkertjes het spel 'Ren je rot'. Aller lei vragen over de natuur werden gesteld en alle kinderen moesten het goede antwoord geven, door snel achter de juiste lijn te gaan staan. Het meest succesvol was de vechtbalk. Deze stond achter de schuur opgesteld en was ge maakt van boomstammen. Daar moest je elkaar met kussens afslaan. Dit was niet al leen voor de jeugd een attractie. Er gaan ge ruchten dat ook grotere mensen er niet af te slaan waren. De oudere jeugd, de Gaaien hielden 's mid dags een watergevecht met natte sponsen op het grasveld. Een aantal Gaaien hebben de hele middag en avond achter de bar gestaan en geassisteerd bij de verschillende onderde len. Tegen de avond werd er een grote barbecue gehouden in de boomgaard. Daar werd ook muziek gemaakt. Tijdens de barbecue konden de jongste kinderen zelf een broodje bakken op het vuur van vuurkorven. Er lagen knak worstjes en suiker klaar om het brood mee te beleggen. 12

de Steltkluut | 2007 | | pagina 14