erbergen plaatselijk voor Zeeland bijzondere planten. Staatsbosbeheer heeft hier een antal gebieden in eigendom. Sinds enkele jaren worden er herstelmaatregelen getroffen. Vorig jaar nog werden de Kriekeputten uitgemodderd. We zijn benieuwd hoe de flora eageert. Welke soorten zijn gekiemd in het schone, kale zaaibed? Ook langs de 4/oestijnstraat en de Opperstraat zijn herstelwerkzaamheden uitgevoerd. Reden genoeg dus om eens flink de tijd te nemen hier rond te struinen. et op: deze excursie laat zich prima combineren met het speciale vissenonderzoek (zie hieronder). Vissenonderzoek omgeving Clinge Datum: Zaterdag 7 juli Tijd: 10.00 uur -16.00 uur Plaats: Noordzijde kruising Woestijnstraat Opperstraat tussen Clinge en Nieuw Namen Meenemen: Laarzen en eventueel schepnet Organisatie: Steltkluut samen met RAVON Contact: Alex Wieland, 0114-317026 en bijzondere tocht! Onderzoek naar de verschillende vissoorten die in de omgeving van Clinge voorkomen. We weten er maar weinig van. We zien ze bijna nooit maar toch zouden bijvoorbeeld de Weeltjes wel eens heel bijzondere soorten kunnen herbergen. Samen met de specialisten van RAVON krijgen we ze zeker boven water, et op: deze excursie laat zich prima combineren met de plantenexcursie (zie hiervoor) Libellenexcursie Datum: Zaterdag 14 juli Tijd: 11.00 uur Plaats: het verzamelpunt is op de parkeerplaats aan de Kinderdijk bij de oprit naar Smitschorre Contact: Robert Jan Goossens (prezwalski@hotmail.com) Bijzonderheden: mogelijk zullen de Smitschorre en omliggende gebieden (zoals putten bij de kruising Kinderdijk/Langeweg en het gebied bij de Zwartenhoekse kreek) worden bezocht. Vooraf aanmelden. Het Nozeschorretje bij Terneuzen Datum: Donderdag 19 juli Tijd: 19.00 uur Plaats: op de zeedijk bij Paviljoen WestkantTerneuzen Contact: Peter Maas, 0115-617004 De Westerschelde is zonder discussie het meest waardevolle natuurgebied in onze streek. Vele duizenden vogels gebruiken het gebied in voor- en najaar tijdens de trek om op verhaal te komen. De plantengroei langs de slikken en schorren verandert met het zoutgehalte van oost naar west. Zo'n beetje in het midden van deze reeks ligt het Nozeschorretje. Het gebied laat dan ook mooie overgangen zien van erg zout op de meest laaggelegen stukken, tot zoetere gedeelten iets hogerop. Voor zo'n klein gebiedje bijzonder soortenrijk! Zomerkamp Datum: Maandag 13 tot en met 17 augustus Tijd en plaats: wordt nog bekend gemaakt: alle Gaaien ontvangen een brief Zie: activiteiten Vlaamse Gaaien

de Steltkluut | 2007 | | pagina 5