PROGRAMMA VLAAMSE GAAIEN Voor onze jeugdleden vanaf 12 jaar Zondag 2 september: Sprinkhanen in Braakman Noord Op dit moment ondergaat natuurgebied Braakman Noord een metamorfose. Veel voormalige landbouwgrond wordt omgezet in natuur. Er komt een grote hoeveelheid kaal zand beschikbaar. Voor veel sprinkhaan soorten is dit gunstig. Het is boeiend dit proces vanaf het begin te volgen. Tijd: 13.30u Plaats: verzamelen op de parking aan de noordzijde van het gebied. Contact: Sandra Dobbelaar 0115-617 113 Meenemen: loep, potje, insectennet en veldgids Let op: Bij slecht weer gaat het niet door. Zondag 16 september: Saeftinghe Speelmansgat We gaan het schor in en dit keer zul je dat merken ook! We gaan tot aan het Speelmansgat en weer terug. Dat betekent verschillende geulen oversteken.Trek dus geen nette kleren of witte schoenen aan, tenzij je ze graag zwart wilt hebben. Tijd: vanuit Terneuzen vertrekken om 10.30u of om11,30u op locatie Plaats: Verzamelen bij bezoekerscentrum Saeftinghe in Emmadorp. Contact: Sander van der Veeken 0114-315396 ofsanderveeken@zeelandnet.nl Meenemen: spullen in een rugzak, iets te drinken, oude schoenen (geen laarzen) Let op: Vooraf aanmelden Zaterdag 27 oktober: Nacht van de nacht in het Gaaienbos Tijdens de nacht van de nacht wordt aandacht gevraagd voor de lichtvervuiling in ons land. Over al worden activiteiten georganiseerd, op lichte, maar vooral ook op hele donkere plaatsen. Hoe donker is het in het Gaaienbos? Pakje slaapzak en kom het ontdekken! Tijd: van zaterdagavond 19.00u tot 11.00u op zondag Plaats: Gaaienbos Axel Contact: Sander van der Veeken 0114-315396 ofsanderveeken@zeelandnet.nl Meenemen: warme kleren, regenkleding, verrekijker, vogelgids, iets om te knabbelen. Ont bijt voor zondag. Let op: Vooraf aanmelden. Als het slecht weer is gaat het niet door. Zondag 28 oktober: Herfstwandeling Aansluitend aan nachtje bos een afsluitende wandeling en daarna naar huis. Misschien zien we wel reeën. Wie niet is blijven slapen is uiteraard ook van harte welkom. Tijd: 10.00u Plaats: Gaaienbos Axel, verzamelen op het fietspad langs het Gaaiebos. Contact: Sander van der Veeken 0114-315396 ofsanderveeken@zeelandnet.nl Meenemen: warme kleren, regenkleding, verrekijker, vogelgids Let op: Vooraf aanmelden.

de Steltkluut | 2007 | | pagina 7