AGENDA EN EXCURSIES oktober I december 2007 NATUURWANDELINGEN Vogeltrektelling Hellegatschor Op de zeedijk bij het Hellegatschor op de dijkovergang bij het Gemaal van Kampen, ca 10 km ten oosten van Terneuzen, kunnen we van alles verwachten: van allerlei wad- en watervogels die ter plaatse fourageren, tot veel soorten, die hier tijdens de trekperiode overtrekken. Veel voorkomende soorten zijn piepers, leeuweriken, zangers, vinkachtigen etc, maar ook worden hier regelmatig wat meer zeldzamere gasten ontwaard, bijvoorbeeld Ijsvogel, Slechtvalk, ook Velduil of Strandleeuwerik zijn mogelijk. Datum: Zaterdag 20 oktober Tijd: 08.00 uur Plaats: dijkovergang Zeedijk Gemaal Kampen ca 10 km t.o.v. Terneuzen Contact: Wim Wisse, 0115-612618, wimwisse@zeelandnet.nl Meenemen: verrekijker (eventueel telescoop), warme kleren, eten en drinken Vogeltrektelling Hellegatschor Datum: Zaterdag 27 oktober Tijd: 08.00 uur Bijzonderheden: zie 20 oktober Nacht van de nacht in het Gaaienbos Datum: Zaterdag 27 oktober Zie: Elders in deze Steltkluut Paddenstoelenexcursie Eén van de weinige plaatsen in Zeeuws-Vlaanderen die hoog gelegen zijn dankzij de zandopspuiting uit het kanaal Gent-Terneuzen zo'n 40 jaar geleden. Een merkwaardige grondsoort die dan ook merkwaardige paddenstoelen kan voortbrengen... ronde witte zijn meestal golfballen Datum: Zondag 4 november Tijd: 13.30 uur Plaats: verzamelen nabij de ingang van het golfterrein op het hoge S.B.B. terrein te Axel Contact: Luciën Noens, 0114-311627 Bijzonderheden: ondanks de hoge terreinligging toch maar goed schoeisel/laarzen gewenst daar we soms door ruig terrein gaan. Werken in het landschap Datum: Zie: Zaterdag 17 november Elders in deze Steltkluut

de Steltkluut | 2007 | | pagina 4