mentale bomen. In vroeger tijden was al een eikenhakhoutbos, dat is te zien aan de vele boom groepjes die op soms enorm grote stobben staan. Een toenemend probleem is ook hier de Ameri kaanse vogelkers. We gaan op deze dag deze uitheemse woekeraar aanpakken. Deze kleine boom is zo dominant dat hij/zij geen plek laat voor andere bomen. Van het hout maken we mooie houtrillen in het bos. Tevens zullen wij de sloten wat opschonen. Naast de Scouting het Jagertje, zai hier ook de Canisiusgroep uit Vogelwaarde aan de slag gaan. De catering wordt hier verzorgd door Het Jagertje. Pauze en schuilmogelijkheden zijn er in het clubgebouw. Plaats: Bos Het Jagertje Zoutestraat 65, Hulst Tijd 10:00 tot 15:00 uur Voorste kreek Hoek De Voorste kreek is een prachtige kreek die tegen de dorpskern van Hoek aan ligt. Langs de bei de zijden van de kreek staan in totaal zo'n 100-tal knotwilgen. Deze moeten nodig eens worden gesnoeid. Daarnaast is er het Toorenbos, een 15 jaar oud bos. Hier staan de bomen als haren op een hond en dat moet nodig eens worden gedund. Het takhout wordt in houtrillen verwerkt. Op deze dag zijn als gebruikelijk weer volop extra activiteiten ingepland. Het is immers aange naam om tussen het werken door ook eens iets leuks of leerzaams te doen. Met een hoogwerker kunnen mensen eens een kijkje boven in het bos nemen. Sportievelingen kunnen goed gezekerd, ook zelf een hoog in een boom klimmen. Met een bootje varen we over de kreek en u kunt daarbij wat uitleg over de waterkwaliteit en de vissen krijgen. Zo zijn er nog wat zaken in de planning, die nu nog niet allemaal vastliggen. Op deze locatie zijn zelfs 3 scoutinggroepen actief: EOS Huber- tus en de Doormangroep uit Terneuzen, en Scouting Vier Ambachten uit Axel, naast de jeugd groepen van De Steltkluut. Wethouder Van Schaik geeft hier om 10 uur het startschot. De cate ring wordt hier verzorgd door EOS Hubertus. Plaats: Voorste Kreek Hoek, parkeren langs de Lovenpolderstraat op apart afgezet deel van parkeerplek van de voetbalclub, verzamelen aan de kreekoever achter het bos. Tijd 10:00 tot 15:00 uur Algemeen ledereen die op de Natuurwerkdag meewerkt, op welke locatie dan ook, krijgt een versnapering en er wordt voor koffie of chocomel gezorgd. Dus hebt u deze dag vrij, kom dan, liefst met kinde ren, ouders of vriendjes en doe een dagje mee! U kunt natuurlijk ook slechts een deel van de dag meewerken. Neem zelf eventueel een klein lunchpakket, laarzen en eventueel regenkleding mee. Het is voor de organisatie reusachtig handig als u zich (ivm. de catering liefst ruim) van tevoren opgeeft, dat kan via www.natuurwerkdag.nl. (daar doorklikken naar de gewenste locatie) of via Robert Wielemaker, Stichting Landschapsbeheer Zeeland: 0113-230936. Voor vragen kunt u ook terecht bij Lucien Calle, 0115-617416 of 06-22792100. Routebeschrijvingen en kaatjes vindt u ook op de website. DATA PLANOLOGIEWERKGROEP maandag 15 oktober om 19.30 in de Walstraat 7 te Terneuzen Donderdag 15 november, samen met de Vogelwerkgroep met als speciaal thema het Weidevo gelrapport in het Edward Grieghof Terneuzen Voor nadere informatie: Luciën Calle: 0115-617416

de Steltkluut | 2007 | | pagina 9