AGENDA EN EXCURSIES December 2007 I februari 2008 KNOTROOSTER NAJAAR I WINTER Voor alle activiteiten geldt dat er om 9.00 uur vertrokken wordt vanaf de werkschuur in de Wal- straat in Terneuzen. Het werk wordt opgestart om 9.30-9.45 uur op de werkplek. Mensen die mee willen kunnen zich voorafgaand aan de werkdag opgeven op lucalle@zeelandnet.nl en op de vrijdagavond tussen 7 en 9 uur telefonisch op 0115-617416. Zaterdag 1 december: Werken in het Jongerenbos, Smitschorre Axel De Gaaien, hebben een mooi stukje bos in eigen beheer. Ze maakten er een bosbeheerplan en hebben zelfde uitvoering ter hand genomen. Er zijn inmiddels allerlei elementen aangelegd. Een poel met eiland, een klimplatform, er zijn open plekken en er is al flink gedund. Deze dag zijn we te gast bij de jongeren, die af en toe best nog wat hulp van volwassenen kunnen gebruiken. We gaan aan bosrandbeheer doen en gaan verder met het dunningswerk. We hebben hier geen pau- zeplek en blijven dus de hele dag in het bos. Tijd: 9.30 Plaats: Verzamelen aan de parkeerplaats aan de kinderdijk te Axel Zaterdag 15 december Knotten aan de Tweede Verkorting Axel Knotwilgen knotten in een prachtig landschap op een mooie winterdag? U bent welkom aan de Tweede Verkorting bij Axel. We beginnen in de weide tussen het rietmoeras en het populieren- bos, dichtbij de N61Als er genoeg noeste werkers zijn, en er tijd genoeg is zetten we het knot- werk voort bij de waterplas aan de Kievittedreef, een klein stukje verder naar het zuiden. Tijd: 9.30 Plaats: Tweede verkorting, Axel Zaterdag 29 december, Hakhout afzetten in moerasbos Plassaert Koewacht In het Staatsbosbeheer moerasbos van de Plassaert rijzen zware elzenstammen hoog op. Het is een sfeervol bos, met prachtige oude knotten en reusachtige pollen van pluimzegge. Dit hakhout- bos moet regelmatig eens afgezet worden, om alle planten genoeg groeikansen te bieden. Bo vendien ontstaan zo prachtige elzenstoven, die prachtig begroeid zijn met allerlei mossen. Tijd: 9.30 Plaats: Verzamelen aan de ingang van het bos aan de Matthijsstraat te Koewacht. Er zal daar een SLZ busje staan. (Laatkomers kunnen door het bos helemaal naar de oostrand lo pen, waar het geluid van vallende stammen vergezeld met de nodige krachttermen, u vanzelf de weg wijzen. Zaterdag 12 januari, Plassaert Koewacht, afzetten hakhout Vandaag gaan we verder met het werk in het Plassaertbos, waar we vorige werkdag zijn gestopt. Zie voor de verdere gegevens 29-12. Vrijdag 18 t/m zondag 20 januari, werkweekend bos Hattem In dit bos op de noordrand van de Veluwe is er ieder jaar werk genoeg voor een heel weekend. De afspraak is dat er op zaterdag en zondagochtend gewerkt wordt, 's middags en 's avonds is er dan tijd voor excursies, vrije wandelingen en ontspanning, ledereen die regelmatig een werkdag met de knotgroep meewerkt kan mee. Liefst ruim van tevoren opgeven ivm vervoer, catering ed. 2

de Steltkluut | 2007 | | pagina 4