Voorjaarsvergadering steltkluut 16-4-2007 De Halle Axel Door: Lucien Calle Aanwezig: Bestuur (Adri, Wim en Lucien) en 10 leden. Afgemeld: Kees Rijk en Robert-Jan Goossens Het is een verkorte vergadering omdat om 20.00 uur begonnen wordt met de presentatie van het Weidevogelrapport. Verslag vorige vergadering Geen opmerkingen Mededelingen 'Akkoord Natuurherstel Westerschelde. Er is een overeenkomst gesloten tussen ZMF (namens de Zeeuwse natuurbescherming), Provincie, SBB, Levende Delta en ZLTO. Na overleg met leden planologiewerkgroep is dit akkoord door De Steltkluut te mager bevon den. Ook de ZLTO heeft op onderdelen af stand genomen. Vogelbescherming en de Vlaamse natuurbeweging zijn ook tegen. Er wordt door de leden gevraagd om een duide lijker stelling name. Ons standpunt zal aan Vogelbescherming worden doorgegeven. Braakman Noord heeft weinig natuurrende- ment, gezien de natuur die daar nu al aanwe zig is. De MOVE rapporten geven aan dat er de laatste 10 jaar veel schor is verdwenen, en er door baggerwerkzaamheden het water troebeler is geworden. Jaarrekening 2006 De kascommissie (Joop en Nico) heeft de controle gedaan en heeft de zaak in orde be vonden. Wel is er een vraag over het, met €5000 teruggelopen, eigen vermogen. Dit moet echter nog doorgeboekt worden vanuit de rekeningen van de verschillende werkgroe pen. Het bestuur houdt hierover zeggen schap, maar de werkgroepen hebben in spraak. Uitgaven DOW zijn gebruikt voor roof- vogelkaarten. De suggestie wordt gedaan om De Steltkluut 4x i.p.v. 6x jaarlijks uit te geven Zou kostenbesparend werken. Dit is al vaak discussiepunt geweest en zien we niet direct zitten omdat voor de meeste leden het blad het enige contactmiddel is. Joop stopt als kascommissielid, er is niemand die zijn plek wil innemen. Het bestuur zoekt een nieuwe kandidaat. Cadeau Provincie Observatiehut. We zijn met Provincie en Staatsbosbeheer in overleg. Rondvraag Verder geen vragen. 6

de Steltkluut | 2007 | | pagina 8