Telling Birdwatch 2007 Margarethapolder Ooor: Bert van Broekhoven Datum: 6 oktober 2007 Geteld van 7.30 - 15.00 uur ellers: Bram Vroegindeweij, Cor Sol, Jaap ■<olijn en Bert van Broekhoven /orig jaar hebben we geteld bij het Hellegat. Door het slechte weer, met regen en storm, vas het toen qua telling een rampzalige dag. A/e zijn daarom ook vroegtijdig gestopt. Toen al ontstond het idee om eens een keer te gaan tellen bij de Margarethapolder nabij Ter- neuzen. Zr is daar een mooi punt boven op de dijk vaar een aantal geasfalteerde paden samen komen. Veel wandelaars, trimmers en fietsers gaan daar de dijk over. Op 6 oktober was het zover. Vanaf 7.30 wa- en we ter plekke om deel te nemen aan Birdwatch 2007. Bram, Cor en ik waren in de ochtend aanwezig en vanaf 11.30 kwam Jaap ons nog versterken. Jaap met zijn zeer scher pe blik, (hij ziet met name roofvogels bijna altijd het eerst) zorgde er voor dat we behoor- :ijke aantallen roofvogels mochten noteren. Meest opvallende waren daarbij de 5 slecht valken. 2 lokale vogels en 3 doortrekkers). Met name in het middagdeel, toen er niet zo veel meer vloog, hebben we langdurig kunnen genieten van de jagende slechtvalken en to renvalken en zelfs een buizerd die al biddend een prooi te grazen nam. De slechtvalken zorgden ervoor dat een grote groep kieviten en goudplevieren regelmatig op de vleugels ging. De lucht was dan vol met vogels, dat was een prachtig gezicht. Het weer Het weer was uitzonderlijk goed. In tegenstel ling tot de rest van het land was het hier niet mistig en was zo goed als windstil. Er was geen wolkje te zien aan de blauwe hemel. Die blauwe lucht maakt het overigens wel lastig om als je een vogel hoort ook daadwerkelijk te zien te krijgen. Veel vogels zaten ook behoor lijk hoog. Bezoekers: Een van de doelen van de organisatie van Birdwatch 2007 is om de vogels en het voge len onder de aandacht te brengen bij een groot publiek. Dat is in Terneuzen wei redelijk gelukt. Maar het kan zeker nog stukken beter. Om dat voor elkaar te krijgen zullen we vol gend jaar meer gebruik moeten maken van de media. De resultaten: We hebben in totaal 51 verschillende soorten mogen noteren en het totaal aantal kwam uit op 3820 vogels. De spreeuw scoorde het hoogst met 1020 exemplaren. De meeste daarvan (440) kwamen pas laat door tussen 14 en 15 uur. 2e soort werd de kievit 818 en 3e de goudplevier 599. De buizerds begonnen vanaf 11.00 uur te vliegen. We hebben er 32 mogen scoren. Daar waren we erg blij mee. Opvallend was dat ze allen dezelfde route namen. Ze werden steeds opgemerkt boven de bomen nabij Griete. Alle getelde vogels nog eens op een rijtje: Aalscholver (103), Bergeend (7), Blauwe Rei ger (8), Bonte strandloper (2), Bontbekplevier (1Boomvalk (1Bruine kiekendief (1Bui zerd (32), Ekster (1), Gaai (4), Goudplevier (599), Graspieper (164), Grauwe gans (109), Groenpootruiter (2), Grote Zaagbek (2), Ho- lenduif (54), Houtduif (94), Ijsgors (1), Kauw (5), Kievit (816), Kleine zilverreiger (6), Kneu (35), Kokmeeuw (200), Kolgans (10), Koper wiek (3), Lepelaar (2), Merel (2), Nijlgans (2), Putter (2) Rietgors (5), Rosse Grutto (19), Rotgans (14), Slechtvalk (5), Slobeend (8), Smient (20), Sperwer (1), Spreeuw (1020),

de Steltkluut | 2007 | | pagina 9