1 de tuin werd uiteraard een nestkast voor de torenvalk gehangen. Zo kon Geert vanuit zijn kamer zijn geliefde vogel op het nest zien zitten. Ook in Koewacht werd het al gauw een gastvrije plek, waar we regelmatig op de koffie gingen. Want uiteraard, die wilgen moesten nodig eens worden geknot. Nog weer wat jaartjes verder waren we zelf begeleiders van de jeugdgroep geworden en kwamen we haast iedere winter een dag bij Geert werken. Het maakte dan niet uit hoeveel kinderen er waren, iedereen vond in zijn huiskamer altijd een plekje. We telden een keer zelfs 33 kinde ren en een handvol begeleiders. En iedereen had wat warms te drinken! Zoon Jaap-Willem nam intussen geruisloos de catering van Geert over. Geert genoot dan intens van al die natuurkinderen. Vooral als er bij waren die net als hijzelf ook muziek maakten. We herinneren ons het 50jarig jubileumfeest van De Steltkluut op het erf van de familie Verbrugge op Hengstdijk. Het was een heerlij ke zonnige middag en vele oude bekenden vonden elkaar weer terug in de boomgaard. Geert was daar een stralend middelpunt, al spelend op zijn accordeon. Het zou Geerts laatste optreden worden in Steltkluut verband. Enkele dagen erna werd hij getroffen door een hersenbloeding. Nog één keer ben ik bij hem op bezoek geweest daar in het verzor gingstehuis. De uitgestoken hand kreeg ik niet meer terug. Praten ging eigenlijk niet meer. Maar met een indringende vasthoudendheid probeerde Geert iets duidelijk te maken. Die ene man, waarvan hij de naam niet meer kon terughalen. Het ging over zijn grote vriend Jaap, met wie hij zoveel zaterdagen in die natuur had gewerkt. Hij wilde vertellen over al die kreken, vogels en knotbomen. De woor den kwamen niet meer.Geert, we zullen je erg missen. 21

de Steltkluut | 2008 | | pagina 21