De stekkertjes in 2007 Door: Anja van der Giesen Zie ook: Foto's van lezers Er zijn 74 Stekkertjes waarvan een aktieve groep van 25 kinderen Dit jaar hebben we weer elke maand een acti viteit kunnen verzinnen om met de kinderen te ondernemen. In januari zijn we naar het visserijmuseum geweest, in maart hebben we in St. Jansteen een bosje 'schoongemaakt', in april een sala manderexcursie bij Zaamslag. Dit werd aan gekondigd in een van de gratis kranten en dat hebben we gemerkt. We hebben toen wel wat kinderen moeten teleurstellen, omdat we met 20 kinderen, meestal worden dat er al 25, op pad gaan. In mei gingen we in Terhole vroeg, om 5 uur, op pad om de vogels te horen die ontwaken. Daarna gezellig met z'n allen ont bijten in de schuur bij Marjon. In juni ons traditionele muizenkamp. We heb ben veel muizen gevangen. Juli is vakantie. Augustus is Saeftinghe-tijd weer lekker ge modderd met z'n allen. September dachten we slakken te gaan vinden in de Steense bos sen. We hadden hele mooie rupsen, enkele paddestoelen en veel natte broeken en laar zen, maar heel weinig slakken. In oktober zijn naar Braakman noord sporen gaan zoeken, waarvan we dan gipsafdrukken hebben gemaakt. 3 November natuurwerkdag in Hoek, daarbij vond ik de opkomst van ons clubje wat tegenvallen. En december sluiten we af met knotten in Koewacht, met in de pauze oliebollen en chocolademelk. Toppers waren: salamanders, muizenkamp, sporen zoeken en Saeftinghe. Via Sandra horen we nog wel eens over extra activiteiten waar we aan deel kunnen nemen. Dan kijken we altijd of één van ons (Marjon, Jos of Anja) kan en dan beslissen we op dat moment of we deelnemen of niet. Dit jaar kwam in september 'de Watervlo', een boot met wetenswaardigheden over het water, een laboratorium met proefjes ertussen. We zijn daar met 25 kinderen naartoe geweest. We gaan bijna elke keer met ongeveer 20/25 kinderen op pad. Vaak dezelfde, zeg maar de 'harde kern', waaronder ook wel zeker de helft jonge kinderen (6/7 jaar). 22

de Steltkluut | 2008 | | pagina 22