Twee Bassen naar Schotland Door: Sandra Dobbelaar Twee jongeren uit de jongerengroep De Vlaamse Gaaien van De Steitkiuut, Bas de Maat en Bas van der Maas, mogen in april 10 dagen naar Luss in Schotland. Samen met andere jongeren uit Finland, Polen en Schotland, gaan ze daar werken aan een wandelpad. Leerdoelen zijn natuur beheer en recreatief gebruik van het landschap. Natuurlijk gaan ze ook nog allerlei andere dingen doen, zoals uitstapjes in de omgeving en diverse culturele activiteiten. Het is de bedoeling dat de jongeren ervaringen uitwisselen over natuur en landschap, dat ze kennismaken met eikaars cul tuur en natuurlijk dat ze een leuke tijd hebben samen. Eerder zijn er ook al uitwisselingsweken georganiseerd in Luss, in 2006 en 2007. Men wilde in dertijd graag locale wandelvoorzieningen in de omgeving van het dorp realiseren. Het idee om dit op een speciale manier te doen, met jongeren uit verschillende landen van Europa, bleek een succesformule. De eerste keer bracht jongeren uit Finland, Tsjechië, Italië en Schotland samen. De jaren daarna, zijn in de zomermaanden telkens groepen jongeren geweest in Luss. In april staat weer een uitwisselingsweek op het programma. De oudste jongeren van de Vlaamse Gaai, kregen een uitnodiging via Landschapsbeheer Zeeland. Omdat de week in de schoolperio de valt, was het niet voor iedereen mogelijk mee te gaan. Uiteindelijk bleven er twee enthousiaste jongens over. Drie Zeeuwsvlaamse bedrijven hebben de reis gesponsord: Keivin Terminals, Pij nen en Finasol. We verwachten van Bas en Bas wel een mooi reisverslag voor in de Steitkiuut! 14

de Steltkluut | 2008 | | pagina 16