Uit de krant: Nozeschor wijkt tijdje voor werken Atlaskranen, vrachtwagens en minigraafmachines hebben in enkele dagen tijd het Nozenschorretje bij paviljoen Westkant volledig veranderd. Het leefmilieu van zeldzame bijen is nipt gerept, foto Camile Schelstraete Door Conny van Gremberghe 5 april 2008 Overgenomen uit: www.http://www.bndestem.nl/regio/zeeland Zaterdag 5 april 2008 - TERNEUZEN - Temeuzen is de voorbije dagen beroofd van het Nozenschorretje, het natuurgebiedje tussen de pieren van de Oostbuitenhaven en de oude Veerhaven. Medewerkers van Van Oord zijn deze week met zwaar materieel begonnen aan dijkversterkingswerken met als gevolg dat het schor en een deel van het strandje bij paviljoen Westkant simpelweg op de schop zijn genomen. Volgens Joris Perquin van het Bureau Zeeweringen van Rijkswaterstaat moet de teen van de zeewering volledig blootgelegd worden om goed te kunnen verstevigen. Dat kari alleen als het schor deels wordt opgegraven. Daarmee is inmiddels begonnen Dat was voor Luciën Calle van natuurbeschermingsvereniging De Steltkluut toch even schrikken. „Toen ik al die hekwerken zag en die vier atiaskranen dacht ik ook meteen 'moet dit echt zo1." Op het grootste deel van het duinpartijtje lag op dat moment een metershoge berg smurrie. Calle maakte zich grote zorgen over het leefgebied van de beschermde schorreviItbij en de schorrezijdebij, twee soorten die in Zeeland zeldzaam zijn. maar op het schorretje een redelijk beschermd bestaan konden leiden. Calle heeft uitvoerder van Van Oord gevraagd een deel van de duintjes niet met Scheldespecie te bedekken en het schorprofiel na de werken in oorspronkelijke staat terug te brengen. Volgens Perquin kan aan het eerste deel van het verzoek tegemoetgekomen worden. Het tweede deel is wat moeilijker, maar dat wordt wel geprobeerd. De versterkingswerken (nieuwe stenen en asfalt) zuilen ettelijke weken vergen. Geprobeerd wordt om de zeedijk voor de Havendagen - eind juni - aan kant te hebben.

de Steltkluut | 2008 | | pagina 21