A w Een uitnodiging van Vogelbescherming en Natuur&Zo Zaterdag 26 april en zaterdag 24 mei Vogelbescherming Nederland heeft ook dit jaar "stadsvogels" in de kijker. Vogels, die typerend zijn voor binnensteden, tuindorpen en stadswijken, plantsoenen, dakgoten en achtertuintjes. Daar komen immers heel wat vogelsoorten voor. Of kwamen misschien wel, want er zijn ook soorten, die het de laatste jaren in steden wat minder goed doen, zoals het straatjochie bij uitstek, de Huismus. Om daarvoor aandacht te vragen, heeft Vogelbescherming alle gemeenten in Nederland uitgeno digd mee te dingen naar de prijs van "de vogelvriendelijkste stad van Nederland". Net als vorig jaar zet de Gemeente Terneuzen zich in voor dit stukje natuurlijk erfgoed, onder meer door het inventariseren van de broedvogels van Axel en Sas van Gent. Om u daarmee na der te doen kennismaken worden vroegevogelwandelingen georganiseerd. Om een beeld te krijgen van de Axelse en Sasse stadsvogels is het wellicht een idee deel te ne men aan de Vroegevogelexcursies op zaterdag 26 april te Axel of zaterdag 24 mei te Sas van Gent. Onder leiding van een deskundige gids leert u vogels herkennen uit de naaste omgeving aan uiterlijke kenmerken en zang. Uiteraard krijgt u ook informatie over gedrag, verspreiding, toe- of afname en oorzaken hiervan. In Axel (26 april) zal naar vogels worden gespeurd in onder anderen woonwijken, parken, de be graafplaats en langs de Axelsekreek. U krijgt een soortenlijst mee waarop u de soorten, die ge zien of gehoord worden, kunt aankruisen zodat u later in de boeken nog eens kunt terug kijken." De tocht hier begint om 07.00 uur op het J.F. Kennedyplein.en wordt afgesloten met een smake lijk ontbijt in Het Wapen van Axel. De tocht in Sas van Gent begint om 07.00 uur aan het Vlaanderenplein bij de Vlaanderenhal. Er zal worden gekeken in het stadscentrum, op het Kanaaleiland en over de brug in Westdorpe. U krijgt een soortenlijst mee waarop u de soorten, die gezien of gehoord worden, kunt aankruisen zodat u later in de boeken nog eens kunt terug kijken." De wandeling wordt afgesloten met een heerlijk ontbijt in De Baeckermat te Westdorpe. Vergeet niet uw verrekijker mee te nemen. Deelname (inclusief ontbijt) kost €4,50 per persoon; kinderen betalen 2,50. U dient zich wel van tevoren - voor vrijdag 25 april (Axel) resp. vrijdag 23 mei (Sas van Gent) - op te geven bij de Na tuur&Zo (0115-649520; info@nme-zvl.nl). Er kunnen maximaal 25 personen per tocht deelne men. 5

de Steltkluut | 2008 | | pagina 7