I Floronkamp met als thema de Zeeuwse kusten, met deelname van 50 mensen. Vogelwerkgroep: Diverse onderzoeken: roofvogels, stadsvogels (Terneuzen), steenuilen, weide vogels. Er waren diverse excursies. Een onderzoek naar de Groene specht is afgerond. Een forse toename is geconstateerd. Voor komend jaar is een bosuilonderzoek gepland. Planologie: Is nu slechts een heel kleine groep actief, toch veel behandelde onderwerpen: Oa. Natuurherstel Westerschelde, Plan Perkpolder, Nieuwbouw Vlasfabriek Koewacht, Oeververbete ring Van Maelstedeweg Hulst, Overleg met Gemeente Terneuzen, Natuur en Landschapsplan Zaamslag (Compensatie voor Koegors), Ombouw Braakman, Opknappen Vogeleiland Braakman kreek, Groot Eiland. Verschillende boomkapprocedures. Er is een gezamenlijke discussieavond met de Planologiewerkgroep geweest. De discussie is nog niet afgerond en moet nog een vervolg krijgen. Rondvraag Opnieuw is er ergernis over het in de volle zon tentoonstellen van roofvogels en uilen (dit keer tijdens de Vestigfeesten te Hulst, waarbij de dieren duidelijk aan stress leden). Hier is weinig aan te doen, behalve het aanspreken van de eigenaar hierop. Een opmerking van de Webmaster, er is weinig input. Dit geldt ook voor de redactie. Voorgesteld wordt om nog eens gezamenlijk met bestuur, webbeheerder en redactie te overleggen. Wordt gepland in februari. Ook wordt voorgesteld om het excursieprogramma eens tezamen met alle betrokkenen te bedenken. Pakken we op komend najaar, of anders bij het overleg voor het nieu we huis aan huis natuur infoblad. Vogelkijkhut als jubileumgeschenk van de Provincie? Komt op Smitschorre bij Axel. Er wordt nu aan gewerkt door Eddy Matthijs. Opgemerkt wordt dat de niet aanwezige bestuursleden, slechts zelden aanwezig zijn en zich niet eens afmelden. Paardekastenje bloedingsziekte. Wel bekend is welke bacterie de veroorzaker is, er is echter nog steeds geen remedie.

de Steltkluut | 2008 | | pagina 10