iuiszwaluwtelling 2008 Dit jaar worden er in heel Zeeland Huiszwaluwen geteld. Het telwerk is relatief eenvoudig en je unt het verspreid over een langere (juli-augustus) periode uitvoeren. We kunnen nog wat tellers •ebruiken. Informatie bij Alex Wieland 06 123 52 169 üeervleermuisonderzoek De Meervleermuis is een soort die voorkomt in waterrijke gebieden. In Nederland liggen de mees te kolonies in Friesland en Noord Holland. Ook in Zeeuws-Vlaanderen worden af en toe Meer- /leermuizen waargenomen. Het is een zeer kritische soort waarvoor het belangrijk is dat er vol- ioende aaneensluitend jachtgebied aanwezig is. Ze kunnen heel hard en heel vervliegen. Het ï'oerageergebied reikt tot enkele tientallen kilometers van het dagverblijf. We weten dat ze in Zeeuws-Vlaanderen voorkomen, maar voor de rest weten we nog weinig van het belang van de Zeeuws-Vlaamse kreken en waterlopen voor deze vleermuis. Deze zomer komt de landelijke specialiste Anne Jifke Haarsma op het gebied van Meervleermui- zen in samenwerking met leden van de Zeeuwse Zoogdierwerkgroep onderzoek doen in Zeeuws- Vlaanderen. In de periode 27 juni - 2 juli en 18 juli - 22 juli wordt geprobeerd om Meervleermui- zen te vangen. Deze worden dan voorzien van een kleine zender en vervolgens kunnen ze wor den gevolgd. Het is de bedoeling om de vliegroutes en de dagverblijven in kaart te brengen zodat het leefgebied van deze dieren beter beschermd kan worden. Bij het vangen en het volgen van de dieren kunnen we veel assistentie gebruiken. Let op, het is wel nachtwerk! Opgave en meer informatie is verkrijgbaar bij Alex Wieland 06 123 52 169 Een meervleermuis tijdens het onderzoek op 8 mei 2008. Foto: Sandra Dobbelaar 11

de Steltkluut | 2008 | | pagina 13