UITNODIGING NAJAARSVERGADERING Alex Wieland met de aanbieding van het rapport Broedvogelinventarisatie van Axel en Sas van Gent in het kader van het stadsvogelproject. Peter van Geneijgen van de Slechtvalkenwerkgroep Nederland met een lezing over Slechtvalken in Nederland en dan met name in stedelijke gebieden. Lezing door Ruud Foppen: Klimaatverandering en de gevolgen voor de Europese broedvogels Datum: Aanvang: Plaats: dinsdag 9 december 19.00 uur De Halle te Axel UITNODIGING NATUUR&ZO Datum: Aanvang: Plaats: donderdag 27 november 20.00 uur De Oude Vaart, Tamarindestraat 4 te Terneuzen Het bestuur nodigt u uit voor de najaarsvergadering. Na het gebruikelijke deel, dat we kort willen houden, is er ruimte voor twee zeer boeiende lezingen! Vanaf 19.30 uur: vervolgens: In het kader van de Week van het Klimaat Zeeuws-Vlaanderen, zal Ruud Foppen, hoofd onder zoek van SOVON, een presentatie verzorgen over klimaatveranderingen en de gevolgen daar voor voor Europese broedvogels. uit het boek A Climatic Atlas of European Breeding Birds, waaraan Foppen heeft meegewerkt, blijkt, dat heel wat soorten het in Nederland moelijk gaan krijgen als de klimaatveranderingen zich als voorspeld doorzetten. Met name kust-, weide-, moeras- en zoetwatervogels zullen daardoor getroffen worden; anderzijds zullen warmte minnende soorten en vogels van struweel en heide nieuwe kansen krijgen. Samenvattend zullen de leefgebieden van Europese vogels zo'n dikke 500km naar het noordoosten opschuiven, op deze ontwikkelingen, bedreigingen en kansen zal Foppen in zijn boeiend verhaal uitgebreid ingaan. De toegang is gratis.

de Steltkluut | 2008 | | pagina 8