PROGRAMMA KNOTWERKGROEP Voor alle activiteiten geldt dat er om 9.00 uur vertrokken wordt vanaf de werkschuur in de Wal- straat in Terneuzen, en dat het werk opgestart wordt om 9.30-9.45 uur op de werkplek. Mensen die mee willen kunnen zich voorafgaand aan de werkdag opgeven op lucaile@zeelandnet.nl en op de vrijdagavond tussen 7 en 9 uur telefonisch op 06-22792100. Zaterdag 27-12 Boswerk Zeiidijk te Hulst Langs de bosrand ligt hier nog een oude strook hakhout, dat inmiddels helemaal doorgeschoten is. Dat is jammer want zo verdwijnen de typische stobben. Door het hakhout opnieuw af te zetten geven we de fruitbomen weer wat extra licht. We pauzeren weer in de gezellige en warme bos hut. Plaats: fam Schelstraete, Zeiidijk 25, te Hulst Zaterdag 10-1 Werken in het Gaaienbos, Kinderdijk te Axel. Zoals u weet heeft de jeugdgroep van De Steltkluut (De gaaien) sinds 1 jaar een eigen bosje in beheer. De jongeren hebben zelf een beheerplan gemaakt en er is al een begin gemaakt met het plan om het bos wat leuker, spannender en natuurlijker te maken. Er zijn inmiddels wat poelen gegraven, hakhout gemaakt en er is een stuk afgeplagd. Maar er is nog genoeg werk te doen en op deze dag mogen ook gewoon alle volwassenen mee. We gaan bomen dunnen en houtrillen maken. Bovendien is er altijd tijd voor excursies of om wat lol te maken. Zaterdag 24-1 Knotwilgen knotten bij Fam. De Bont, Oude Zeedijk 9, Axel. We werken op een prachtig erf met veel natuurelementen ais poelen, knotbomen, hoogstamfruit- bomen en bomenrijen. Er zijn veel verschillende klussen, maar knotbomen knotten is hier de hoofdmoot. Let op, vooraf aanmelden verplicht! Vrijdag 6 - Zondag 8-2 Werkweekend Hattem, Veluwe. Twee ochtenden in het bos werken en twee middagen wandelen in de prachtige omgeving, 's Avonds lekker spelletjes doen, wat babbelen of lezen. Het boswerk bestaat uit bomen vellen, hout opruimen en takken in houtrillen verwerken, 's Zondags zijn we net voor het avondeten terug thuis. Zaterdag 21-2 Vrijwilligersdag bij Natuurvereniging Het Duumpje! Een maal jaarlijks heet een van de Zeeuwse knotgroepen, alle andere Zeeuwse groepen welkom op de jaarlijkse vrijwilligersdag. Dit maal gaan we op bezoek bij Het Duumpje. 's Morgens wordt er gewerkt aan het snoeien van knotbomen. 's Middags is er een heel programma waarin contac ten leggen en gezelligheid de boventoon voeren. Tot slot wordt de Gouden Jirizaag uitgereikt, de prijs voor de vrijwilliger van het jaar. Plaats: Marolleput Sint Bavodijk 56a, Nieuwvliet. Vrijdag 6 - Zondag 8-3 Werkweekend Hattem, Veluwe. Twee ochtenden in het bos werken en twee middagen wandelen in de prachtige omgeving. 'S avonds lekker spelletjes doen, wat babbelen of lezen. Het boswerk bestaat uit bomen vellen, hout opruimen en takken in houtrillen verwerken, 's Zondags zijn we net voor het avondeten terug thuis. 4

de Steltkluut | 2008 | | pagina 6