4 Telpost Margarethapolder op 4 oktober tijdens de Birdwatch 2008 in gebruik genomen Door: Bert van Broekhoven Op 4 oktober was het dan eindelijk zover dat de telpost officieel in gebruik kon worden ge nomen. Die handeling werd in Café de Griete uitgevoerd middels het virtueel onthullen van de informatiepanelen (Kanon en telpost) door de gedeputeerde Hamelink van de provincie Zeeland, nadat hijzelf en de wethouder Bos van de gemeente Terneuzen de aanwezigen (60) hadden toegesproken. Voorafgaand aan deze handeling hadden allen zeer geïnteres seerd naar de presentaties van Edwin Hame link (namens de Heemkundige Vereniging over de historie van de batterij) en Bram Vroe- gindeweij (namens de Steltkluut over trektel- len) geluisterd. Tijdens de presentaties was het doodstil. Hiervoor is een compliment aan beide heren op zijn plaats. Nadien hoorde ik diverse kreten als; het was een goed besteed de ochtend, dat wist ik niet, ik heb vanochtend weer iets bijgeleerd, mooie plaatjes, kan ik de presentaties krijgen, kan ik informatie krijgen voor mijn website, leuk om op te nemen in een route, etc, etc. Korte geschiedenis vooraf: In oktober 2007 hebben we bij de Margaretha polder voor het eerst met een aantal leden van de Steltkluut geteld tijdens de Birdwatch 2007. Van die dag heb ik toen verslag gedaan in het december nummer van de Steltkluut. Ik uitte toen ook de wens om bij Terneuzen een telpost op te richten. Simpel maar praktisch Bezoek van de genodigden op de telpost direct na de officiële handeling in Café de Griete. 5

de Steltkluut | 2008 | | pagina 7