Hoog bezoek tijdens de Vierde Nationale Nachtvlinder- Nacht op 29 augustus 2008 Door Joop de Bakker Op een kleine 100 locaties in Nederland werd er weer naar nachtvlinders gekeken. In het kader van het 25-jarig bestaan van de Vlinder stichting vond in Burgers'Zoo een speciale editie van de NachtvlinderNacht plaats. De dierentuin was 's avonds geopend en het eve nement trok ruim 400 bezoekers. Ook minister Verburg van LNV kwam op bezoek en gaf de Vlinderstichting een cheque ter waarde van 10.000. Ze gaf aan dat de vlinders, door hun levenswijze en kleuren, zeer geliefde dieren zijn en zeker bescherming nodig hebben om dat veel soorten sterk achteruitgaan. Ze prees het enthousiasme en de inzet van De Vlinder stichting en gaf aan dat ook het ministerie zijn uiterste best doet de bedreigde soorten te behouden. Zeeland Natuurlijk deden de Zeeuwse vlinderwerk groepen van de Vlinderstichting ook mee. Anton Baayens op de Schotsman en Jan van Belzen te Arnemuiden en de insectenwerk groep van de Steltkluut annex vlinderwerk groep Zeeuws Vlaanderen (Oost) organiseer de een nachtvlinderexcursie op de thuisbasis van Joop de Bakker te Lamswaarde. In de tuin en bij de Weel was een lichtval met laken opgesteld en er was een strooproute uitgezet bij de Weel en op de Roverbergsedijk. Weer en bezoek Het was droog en helder, maar het koelde vrij snel af. Dertien personen toonden hun be langstelling of interesse. De harde kern was natuurlijk weer present om Joop te assisteren. Na de koffie gingen we van start. Later op de avond werden de smeerplaatsen en de licht val bij de Weel gecontroleerd. Soorten en aantallen Eind september hadden ruim 60 excursiepun- ten uit den lande hun waarnemingen doorge geven aan de Vlinderstichting. Dat leverde ruim 2500 vlinders van 180 soorten op. In Zeeland werden 334 vlinders van 75 soorten genoteerd. Lamswaarde Het totaal aantal van 89 vlinders viel mee en met 30 soorten zitten we op het landelijk ge middelde. Op smeer waren 14 vlinders afgekomen en het leverde ook drie extra soorten op (rood weeskind, groente-uil en zuidelijke stofuil). Bijzonder waren de vangst van de snuitvlinder en het rood weeskind. Om half twee werd er afscheid genomen van de bezoekers die het een enerverende avond vonden en graag een volgende keer weer van de partij willen zijn. Bedankt Mijn vrouw en collega's en alle bezoekers dank ik van harte voor het welslagen van de- De vlinders konden binnenshuis zeer goed worden bekeken en op naam worden ge bracht. Onder het toeziend oog van Jack Fortuin werkt Joop de Bakker het lijstje bij. (foto Eddy Taelman) 24 -

de Steltkluut | 2009 | | pagina 24