UIT DE WERKGROEP PLANOLOGIE Autorally in het buitengebied. Luud Persijn Bestemmingsplan Perkpolder Piet Hamelink Tijdens de laatste vergadering v/d planologie werkgroep, d.d. 5 januari j.l. kwam o.a. het rally-rijden in de polders ter sprake. Aanlei ding was de aangekondigde klassements proef voor rally-auto's in de polders tussen Koewacht, Zuiddorpe en Overslag. Deze zou zaterdag 2 mei a.s. gereden worden. Dit zou voor de gemeente Terneuzen een primeur worden, mogelijk werd het in de gemeente Hulst te lastig om de klassementsproef daar te organiseren. Een natuur en milieuvereniging is nooit blij met onnodige belasting van het natuur en milieu. Met name lawaaisporten leveren een flinke verstoring op van de rust in het buiten gebied. De planologie werkgroep van de Stelt- kluut is dan ook van mening dat auto-rally- sport niet thuishoort in onze polders. Nog voor dat we enige actie konden voeren werden we op onze wenken bediend; dinsdag 13 januari j.l. melden de regionale kranten dat de rally in Hulst en Terneuzen dit jaar van de baan is, door gebrek aan sponsers en rally rijders. Voor natuur en milieu een positief bericht. Gezien de opstelling van de gemeenten Hulst en Terneuzen, zij staan er immers positief tegenover, moeten we ons echter voorberei den op nieuwe initiatieven in de toekomst. De planologie werkgroep gaat de komende maanden dan ook op zoek naar wettelijke mogelijkheden en argumenten om deze onno dige en zinloze rustverstoring een halt toe te roepen.De werkgroep staat open voor uw ideeën in deze. In samenwerking met de Zeeuwse Milieu Federatie heeft de Steltkluut in augustus 2008 bij de gemeenteraad van Hulst een zienswijze ingediend over het ontwerpbestemmingsplan Perkpolder. De Stelkluut vindt verschillende functies in het bestemmingsplan uit overwe gingen van natuur en landschap niet wense lijk. Dat geldt onder meer voor een nieuw woongebied "zo maar in de polder" westelijk van het voormalige veerplein, een golfbaan en een fors hotel op het veerplein. Daartegen over is er ook een element in het bestem mingsplan dat wel van héél groot belang is. Oostelijk van het vroegere veerplein gaat Rijkswaterstaat een 75 hectare groot natuur gebied aanleggen. Het wordt een ontpolderd, buitendijks gebied, waar alle voorwaarden aanwezig zijn voor natuurontwikkeling in een getijdengebied. Het betreft een onderdeel van het natuurcompensatieprogramma voor de tweede verdieping van de Westerschelde (die al gerealiseerd is). De uitvoering is gepland in het jaar 2011De hoogste tijd dus voor deze natuurcompensatie. In onze zienswijze aan de gemeenteraad hebben wij gesteld dat een bezinning op het hele plangebied wenselijk is, om de wenselijkheid en de realiteitswaarde van de verschillende functies in het plange bied beter in balans te brengen. Wij ontvingen bericht dat de gemeenteraad het bestemmingsplan inmiddels heeft vastge steld. De gemeenteraad is niet meegegaan met ons voorstel om het plan nog eens in zijn geheel te overwegen. In feite is er maar één onderdeel gewijzigd: de golfbaan is niet meer rechtstreeks als bestemming opgenomen, maar mogelijk gemaakt met een wijzigingsbe voegdheid. Het voordeel daarvan is dat er mettertijd nog een apart MER-onderzoek no dig is. Voor het overige is het plan ongewij zigd vastgesteld. 27

de Steltkluut | 2009 | | pagina 27