PROGRAMMA KNOTWERKGROEP 3 Voor alle activiteiten geldt dat er om 9.00 uur vertrokken wordt vanaf de werkschuur in de Walstraat in Terneuzen, en dat het werk opgestart wordt om 9.30-9.45 uur op de werkplek. Mensen die mee willen kunnen zich voorafgaand aan de werkdag opgeven op lucalle@zeelandnet.nl en op de vrijdagavond tussen 7 en 9 uur telefonisch op 06-22792100. Vrijdag 6 - Zondag 8-2 Werkweekend Hattem, Veluwe. Twee ochtenden in het bos werken en twee middagen wandelen in de prachtige omgeving. 'S avonds lekker spelletjes doen, wat babbelen of lezen. Het boswerk bestaat uit bomen vellen, hout opruimen en takken in houtrillen verwerken, 's Zondags zijn we net voor het avondeten terug thuis. Zaterdag 21-2 Vrijwilligersdag bij Natuurvereniging Het Duumpje! Een maal jaarlijks heet een van de Zeeuwse knotgroepen, alle andere Zeeuwse groepen welkom op de jaarlijkse vrijwilligersdag. Dit maal gaan we op bezoek bij Het Duumpje. 's Morgens wordt er gewerkt aan het snoeien van knotbomen. 's Middags is er een heel programma waarin contac ten leggen en gezelligheid de boventoon voeren. Tot slot wordt de Gouden Jirizaag uitgereikt, de prijs voor de vrijwilliger van het jaar. Plaats: Marolleput Sint Bavodijk 56a, Nieuwvliet. Zaterdag 14-3 Knotwilgen knotten en eikenhakhoutbeheer, Wildelanden Heikant De Wildelanden bij Heikant is een schitterend kleinschalig gebied met kleine akkertjes, weides, open water en stukken bos. Vroeger was er in deze streek veel hakhoutbeheer aanwezig. Dat is helaas echter volledig verloren gegaan. We proberen de draad weer op te pakken door op een aantal kleinere plekken weer dergelijke hakhoutbossen te maken. Daarnaast zijn er ook rijen knotbomen die van hun last ontdaan kunnen worden. We spreken om 9.45 uur af daar waar de Ellestraat van Heikant bij de Belgische grens komt. Zaterdag 21-3 Afsluitende werkdag in het Vennebos te Koewacht (Vennepad). Traditioneel werken we de laatste dag van het jaar in het Vennebos. Er zijn hier veel kleine klus jes, zoals het beheer van de poelen, knotbomen knotten en enkele grotere bomen vellen. Er is ook tijd voor excursies en de poelen worden op amfibieën geïnventariseerd.

de Steltkluut | 2009 | | pagina 3