Waarnemingen maart 2008 tot en met juni 2008 door Marcel Capello Allereerst wil ik alle waarnemers wederom bedanken voor de moeite die zij genomen hebben om hun gegevens aan mij door te geven. Mocht u uw waarneming missen, denk dan niet dat deze wordt weggegooid, deze zullen worden opgeslagen in het archief van De Steltkiuut, voor evt. toekomstig gebruik. Dit overzicht pleegt niet de pretentie te hebben volledig te zijn, het geeft slechts een idee van wat in de regio is gezien. Meldingen die na 11-01-2009 door mij werden ontvangen, zijn niet in onderstaand overzicht verwerkt. Uw meldingen kunt u sturen naar waarneming@steltkluut.nl; of naar mijn huis adres: Marollenoord 2 -4553 CP Philippine. Indien u op regelmatige basis waarnemingen doorstuurt, mag ik u dan vriendelijk verzoeken deze liefst maandelijks in te zenden? Ik zou u graag willen verzoeken om uw waarnemingen zo gedetailleerd mogelijk door te geven, zoals opgave van datum, aantal, leeftijd, geslacht, ter plaatse of overtrekkend en dergelijke. De waarnemingen zijn gedaan in de regio Oost Zeeuws-Vlaanderen (vanaf grofweg het Pauli- naschor tot en met Saeftinghe). Opvallendheden van deze periodeVeel bijzonderheden deze periode; wat te denken van 15 Zwarte Wouwen: minimaal 14 Vale Gieren; drie Roodpootvalken; twee tot vijf Steltkluten: één Paarse -en Gestreepte Strandloper: twee Middelste Jagers; één Dou- galls -en Lachstern; drie Bijeneters; twee Draaihalzen. Kuifleeuweriken en Duinpiepers; één Klapekster en Grote Karekiet. En tenslot te één IJsvoqelvlinder en twee Bruinvissen. Futen tot en met eenden: De in de vorige periode ook al opgemerkte (mogelijke) onvol wassen Grote Aalscholver werd op 31-03 nogmaals waargenomen op de Braakman kreek (AK). Twee Purperreigers werden op 21-05 aan de Vlaamse Kreek gemeld (HB). Zomer 2008 werden 25 tot 30 nesten van de Kleine Zilverreiger geteld in Braakman Noord (HC); verder werd een nestelend paar op het Groot Eiland opgemerkt (HC). Tussen 11 en 20-05 werd een soms nestmateriaal verzamelende volwassen Koereiger in de Zilverreigerkolonie in de Braakman opge merkt. Broeden werd echter niet vastgesteld. Eveneens hier werden diverse Lepelaars in dezelfde kolonie opgemerkt, ook hier kon daadwerkelijk broeden niet worden aange toond (HC e.a.). Wellicht in de komende ja ren? Een roepende Roerdomp werd op 13-04 aan de Vogel gehoord (AvdW). Op 24-05 vloog een Roerdomp over Telpost Margaret- hapolder - voortaan aangeduid als: Telpost M - (BvB+MC). Tussen 12-03 en 02-05 werden 46! Witte Ooievaars gemeld, maximale aan tal: 10 op 19-04 in de Kruispolder (D). Er kwa men drie meldingen binnen van overvliegende Zwarte Ooievaars: 17-04 (l)Terneuzen (JK); 27-04 (1) Philippine (AK) en 12-05 (1) Hulst (HB). Op 28-04 zat een witte fase Kleine Sneeuwgans in de Autrichepolder (MC). Wel licht dezelfde, een ongeringde, vogel werd op 06-05 in Braakman Noord opgemerkt (HC e.a.). Het voor onze regio mooie aantal van 1209 Brandganzen werd op 15-03 in Saef tinghe geteld (LWT). Vanaf 11-04 t/m 25-06 werd een mannetje Casarca in het Braak- mangebied gezien (HC e.a.). Op 26-04 werd een exemplaar bij de Vlaamse Kreek gemeld (HB). Een sedert vele jaren niet overtroffen aantal van maar liefst 22 Zomertalingen werd op 19-04 in Saeftinghe geteld (HWT). Een zomerse Pijlstaart - man werd op 08-06 in Braakman Noord opgemerkt (PD). Roofvogels tot en met Sterns: Tussen 14- 04 en 31-05 werden zes trekkende of tijdelijk pleisterende Visarenden opgemerkt. Op Ko ninginnedag werd de enige Rode Wouw van deze periode in de Braakman opgemerkt (PW) tussen het Zwarte Wouwen - geweld;

de Steltkluut | 2009 | | pagina 33