De vogelwerkgroep in 2008 Door Alex Wieland Het ledenaantal was ongeveer 75. Deze zijn verdeeld onder diverse subwerkgroepen (roofvogels, steenuilen, Saeftinghe en kerkui len). Er is circa 8 keer vergaderd, afwisselend in Terneuzen en in Emmadorp. De vergade ringen in Terneuzen zijn geleid door Henk Castelijns en in Emmadorp door Alex Wiel and. Alex was het algemene aanspreekpunt voor de vogelwerkgroep. In het najaar van 2008 is gestart met themavergaderingen. Na een korte vergadering volgen er lezingen. Ook dit jaar is er weer een bijdrage geleverd aan de reguliere onderzoeken: Zwanen en Ganzentelling, midwintertelling, broedvogelinventarisaties in de Vlaamse Kreek, Zwartenhoek, Margarethapolder, Grote Putting en delen van het Verdronken Land van Saeftinghe. Op diverse locaties zijn nestkasten opgehan gen voor Steenuilen, Kerkuilen en Torenval ken. De maandelijkse hoog- en laagwatertellingen en het ringwerk in Saeftinghe zijn gecontinu eerd. Ook het roofvogelonderzoek is gecontinueerd. Een belangrijke constatering is dat de broedresultaten van de Bruine kiekendief bin nendijks erg mager zijn. In het voorjaar is de gehele regio onderzocht op de aanwezigheid van Bosuilen. In de zo mer zijn in de gehele regio huiszwaluwen ge ïnventariseerd. Ook in de rest van Zeeland zijn door de vogelwerkgroepen huiszwaluwen geïnventariseerd. In opdracht van de gemeente Terneuzen werden delen van Axel en Sas van Gent geïn ventariseerd op broedvogels. Dit werd gedaan in het kader van het stadsvogelproject van Vogelbescherming Nederland waaraan de gemeente Terneuzen mee doet. Tijdens de jaarlijkse WorldBirdwatch werd op 3 locaties meegewerkt: Margarethapolder, Hellegat en kijkhut Saeftinghe. Een bijzonder gebeuren was de opening van de voorziening vogeltelpost Margarethapolder. Hier zijn in het voor- en najaar diverse vogeltrektellingen uitgevoerd. Voor de portaalwebsite van alle Zeeuwse vogelwerkgroepen zijn beschrijvingen gele verd van alle interessante vogelkijkgebieden in ons werkgebied. In opdracht van de provincie Zeeland is geke ken naar een locatie voor een kijkhut/toren. 22

de Steltkluut | 2009 | | pagina 24