UITNODIGING Voorjaarsvergadering dinsdag 21 april. 2. Mededelingen 3. Notulen 4. Jaarrekening 5. Verslag kascommissie Op dinsdagavond 21 april houden we een korte ledenvergadering in Cultureel Centrum De Halle te Axel. We starten extra vroeg en raffelen de vergadering supersnel af omdat er na de pauze een heel wat smakelijker hapje wacht! Aanvang: 19.00 uur. Agenda: 1Opening 6. Rondvraag Pauze (om ca. 19.45) met koffie ed. Presentatie Zoogdieren, van Europa tot in Zeeuws-Vlaanderen Na afloop van de vergadering wordt er een spectaculaire lezing gehouden over zoogdieren, door de bekende zoogdieronderzoeker Dick Klees. Hiermee hebben we Nederlands bekendste zoog dierfotograaf in huis, die al vele jaren lang de meest onwaarschijnlijke foto's in vakbladen publi ceert. Wie heeft er ooit haarscherp een over de sloot springende hermelijn gefotografeerd? In het eerste deel van de lezing gaan we wat rondkijken in verschillende Europese landen en komen dan dieren tegen als beer, lynx en veelvraat. Maar Dick Klees is toch vooral ook bekend van het wolvenonderzoek. Nu de wolf onze landsgrenzen steeds dichter nadert, wordt ook dit dier weer actueel. Na de pauze verplaatsen we ons wat meer naar de zoogdieren van Zeeuws-Vlaanderen. Ze worden wat omvang betreft al snel wat kleiner, maar daarom niet minder boeiend. Via de grote en kleine marterachtigen komen we tenslotte uit bij de muizen, waaronder ook echte hartenbre kers als hazel-, eikel-, en dwergmuis. De lezing vindt plaats in de benedenzaal en begint om 20.00 uur. De toegang is gratis. 4

de Steltkluut | 2009 | | pagina 6