Verslag van Najaarsvergadering, 11-12-2008 De Halle, Axel Aanwezig: bestuur en 27 leden Afgemeld: Wim Wisse en Peter Maas De vergadering wordt wat snel afgewerkt omdat er aansluitend twee presentaties worden ge houden. Naar aanleiding van verslag voorjaarsvergadering 'Observatiehut, gekozen is voor Groot eiland, met de eigenaar is contact gelegd 'Het beheer van de waterleidinggebieden in Heikant, St Jansteen en Clinge is naar Het Zeeuwse Landschap gegaan. De Steltkluut Er is een achterstand ontstaan, dit jaar komt nog 1 nummer. Er zijn 2 bijeenkomsten geweest om de redactie te versterken, de ideeën worden uitgewerkt. Begroting 2009 'er is nog een tekort van €1100,- 'besloten wordt om de contributie voorlopig niet aan te passen 'Er is een flinke toename in porto en drukkosten 'De kosten voor deelname van Het Natuurblad vallen onder de post Drukwerk 'De begroting wordt voor zover goedgekeurd Rondvraag 'Hoe staat het met de natuurmarkt? Willen we wel weer organiseren. Er is overleg met de ove rige organisaties. De markt zal weer in Axel plaatsvinden. Jaarverslagen werkgroepen De insectenwerkgroep, vogelwerkgroep, knotwerkgroep en planologiewerkgroep geven een overzicht van de activiteiten van het afgelopen jaar. Bij de Jeugdgroep Het Stekkertje gaat Jos stoppen met de begeleiding, Irene neemt zijn taak over. Presentatie Stadsvogel Inventarisatie Sas van Gent en Axel Alex Wieland doet kort verslag van het onderzoek in Axel en Sas van Gent. Na de presentatie worden de eerste exemplaren overhandigd aan wethouder Co Van Schaik. De wethouder be nadrukt in zijn dankwoord het grote belang van dergelijke rapporten. Het is jammer dat Ter- neuzen net niet de Landelijke Stadvogelprijs heeft gewonnen, maar de gemeente blijft door gaan met het stimuleren van vogelvriendelijke maatregelen. Slechtvalkenlezing Na de Pauze wordt er een zeer informatieve lezing gegeven over de slechtvalk door Peter van Geneijgen.

de Steltkluut | 2009 | | pagina 7