Ontbijten in het bosje van Callon We moesten er al vroeg zijn en dat op zondagmorgen; het weer was prachtig ook al had men regen voorspeld. Van het bosje van Callon hadden we nog nooit gehoord en het stond ook niet op de plattegrond van Zeeuws Vlaanderen aangegeven dus na wat heen en weer mailen was het ons al gauw duidelijk waar het was. De groep was niet echt groot en het bos eigenlijk ook niet, maar toch hebben we er uren rondgelopen en onze ogen uitgekeken naar al dat moois. George was een enthousiaste spreker die ons van alles leerde en uitlegde... wat doe je met brandnetels? Waar vindt je ze? Hoe houd je ze vast? Welk plantje heb je nodig te gen de jeuk als je je er toch aan geprikt heb! en nog véél meer. We hebben uilenballen ontleed, zeldzame wilde orchideeën gezien, in bomen geklom men om te zien of er nesten waren maar natuurlijk ook om te kijken óf we het durfden en hoe hoog we kwamen. Eén boom was wel hééél speciaal, én doodeng want het was een lange oude omgeval len boom OVER het water heen. Nou... George (die toch niet zo piepjong meer was) klom over die gladde boom om hoog, die toch wel zo'n 3 a 4 meter boven het water hing; zó naar een andere boom die aan de andere kant van het water stond. En die boom moest hij dan weer voorzichtig naar beneden afklimmen. Sommigen wilden dat ook wel proberen, anderen peinsden er niet over... het is dus "proberen" gebleven, alleen ik ben er over geklommen, maar eenmaal bovenop die boom zo de diepte inkijkend dacht ik toch; "HELLUP waar ben ik aan begonnen??" én "kom ik nog droog terug thuis?". We hadden ook nog een jarige jet in ons midden die trakteerde. Het laatste stuk grond had George er ruim een jaar geleden bijgekocht en was nog maar pas aangelegd met "kikkerputten" en een dijkje; daar moesten we heel voorzichtig mee zijn. Omstreeks 10.30 uur kwamen de eerste ouders hun kinderen ophalen en zijn we eerst nog even met zijn allen op de foto gegaan. De bomen waar we op zitten zijn heel erg oud, Het was een morgen die we niet gauw zullen vergeten zó leuk. Groetjes Tobias en Lidy

de Steltkluut | 2009 | | pagina 14