^S) 3 oktober 2009: Euro Birdwatch 2009 2. 't Hellegat 3. Margarethapolder. Langs deze weg wil ik u uitnodigen om actief mee te komen doen aan de Birdwatch 2009 op za terdag 3 oktober. We starten rond zonsopgang tot ongeveer 15.00 uur. Op die dag zal er waarschijnlijk geteld worden op 3 locaties. 1Kijkhut Land van Saeftinghe Mocht u interesse hebben laat even iets weten via een email aan bertusb@zeelandnet.nl Wilt u meer informatie over deze dag dan kunt u mij benaderen voor meer inlichtingen. Van de Birdwatch dagen wordt elk jaar een rapport opgesteld door de Vogelbescherming. Deze rapporten zijn op de site van de telpost http://people.zeelandnet.nl/bertusb in te zien. Ze zijn daar elektronisch beschikbaar. Klik op de link verslag Birdwatch en het jaartal rechtsboven in het scherm. Telpost Margarethapolder tijdens de Birdwatch 1 jaar officieel in gebruik. Op 3 oktober is het ook al weer 1 jaar geleden dat de telpost bij de Margarethapolder officieel werd geopend door de gedeputeerde Hamelink. De 1e ervaringen zijn positief. Als er veel wind is hebben we prima beschutting achter de houten panelen. Ook over de waarnemingen zijn we ook tevreden. We hebben al 165 verschillende soor ten voorbij zien of horen komen. Record aantal verschillende soorten op 1 dag is 61Hoogtepunt was toch wel 1 maart van dit jaar toen in 2 groepen maar liefst 50 kraanvogels langskwamen. An dere leuke waarnemingen zijn o.a. visarend, wespendief, boomvalk, smelleken, purperreiger, roer domp en klapekster. De telgegevens kunt u raadplegen via www.trektellen.nl of via http://people.zeelandnet.nl/bertusb Ik heb 1 klein minpuntje te melden. Ik vind het erg jammer dat de groep actieve tellers klein is. En dat terwijl we zo'n prachtige functionele telpost hebben met een werkelijk fantastisch uitzicht. Mocht u interesse hebben om eens mee te komen tellen u bent altijd van harte welkom. We zijn zeker de komende maanden elke zondagochtend op de telpost aanwezig vanaf zonsopgang tot enkele uren daarna. Zie voor alle activiteiten van de Steltkluut ook: www.steltkluut.nl 4

de Steltkluut | 2009 | | pagina 6