Spitsbergen aan de Damse Vaart Vogelfestival Damme Op zaterdag 5 zondag 6 december 2009 ken, en al nagedacht over de invulling en verschijnings-frequentie van het blad, waarmee we bij de start van het nieuwe jaar aan de slag willen gaan. Voorstellen hierover zullen tijdens de eerst volgende "Najaarsvergadering" (datum 14-12, locatie de Halle in Axel) worden toegelicht en ter instemming worden voorgelegd. De redactie bestaat vanaf nu uit de volgende personen: Cathy Boogaard, Lucien Calle, Sandra Dobbelaar, Elisabeth Hoek, Bert van Broekhoven, Annemarie Murre en Ingrid Tacq. Het blad en de invulling ervan is natuurlijk een zaak die iedereen binnen de vereniging aangaat, vandaar dan ook hier onze oproep aan jong en oud, om er met z'n allen een nieuwe "boost" aan te geven en massaal stukjes tekst, foto's of ideeën aan te leveren die de moeite waard zijn om te lezen, te bekijken of verder uit te werken. Het redactieadres redactie@steltkluut.nl is hiervoor de aangewezen plek. Met groet, De redactie Kondigen de zwaluwen de lente aan, dan luiden de 'vriezeganzen' sinds mensenheugenis de winter in. In het spoor van de vorstgrens belanden ze vanaf oktober tot eind januari in onze oost kustpolder om er te overwinteren. Het mag dan ook niet verbazen dat ze in de volksmond bekend staan als vriezeganzen. Behalve kolganzen en kleine rietganzen kan je in de natte graslanden rond Damme ook brand- ganzen en rotganzen bespeuren. Wintergasten die niet alleen zorgen voor een sfeervol schouw spel, maar waarvoor Vlaanderen, samen met Nederland, zelfs een immense internationale ver antwoordelijkheid draagt. Zo vertoeft hier zelfs geregeld de bijna voltallige broedkolonie kleine rietganzen van Spitsbergen! Om deze waardevolle gasten uit het hoge noorden onder de aandacht te brengen, organiseert Natuurpunt elk jaar het Vogelfestival. Voor de editie van 2009 is het op zaterdag 5 en zondag 6 december verzamelen geblazen in Huyse de Grote Sterre op de markt van Damme, het startpunt voor het meest verkwikkende natuurevenement van deze winter. Het weekend steekt niet alleen boordevol boeiende activiteiten, bovendien kan je op de optiekbeurs genieten van interessante Vogelfestival-kortingen! Vriezeganzen kijken Toeristentreintje Ontdek natuurgebied 'de Stadswallen van Damme' Kijkplatform op de Onze-Lieve-Vrouwekerk Fietsen in de polders Optiekbeurs mét Vogelfesti val-kortingen Natuurmarkt Culinaire arrangementen Natuurfotografie Kinderprogramma... Meer info www.vogelfestival.be

de Steltkluut | 2009 | | pagina 11