kleine groepjes Sneeuwgorzen opgemerkt: Zeedijk Terneuzen (1); Zeedijk Margaretha- polder (1); Hellegat (5); Zeedijk Molenpolder (max. 7) en Saeftinghe (2) (div. wrns.). Op 08- 11 trokken 4 Grauwe Gorzen langs Telpost H. (MC) en op 13-12 werd een vogel opge merkt in Braakman Noord (PD). Exoten: Op 15-11 werd (waarschijnlijk) één der hybride Flamingo's (met rode ring) in de Autrichepolder teruggezien (PV). Van 14t/m 29-12 werd een Flamingo waargenomen langs de Braakmankreek (div. wrns.). Een Zwarte Zwaan werd tussen 17 en 28-12 in het Braakman Noord-gebied gezien (div. wrns.). Vanaf 08-12 werden 5 Kleine Sneeuwganzen in het gebied Canisvliet- Autrichepolder waargenomen. Het verhaal doet de ronde dat 4 van deze vogels zouden zijn ontsnapt van een boerderij uit de omge ving (med. A. Wieland). De andere vogel was gepaard met een Grauwe Gans. Een Austra lische Bergeend (eerder waargenomen op 18-10), werd wederom op 02-11 en 14-02 in Saeftinghe gezien (LWT). Op 08-11 rustte een mannetje Bahamapijlstaart in de geul van 't Hellegat (MC+HB). Op 16-11 werd een mooi mannetje Carolinaeend bij Sas van Gent gezien (HC). Rosse Stekelstaarten werd waargenomen op: 03-01 een vrouwtje in de Braakman (HC) en op 17-01 zowel een man netje als een vrouwtje op de Spaarbekkens (HCea). Insecten en zoogdieren: Op 21-02 werd een maximum van 8 Reeën in het Groot Ei land-gebied geteld (AvdW). Op 02-12 zag (LP) 2 Eekhoorns in de Nieuwe Karnemelk- polder. Hieronder volgen de namen van de mensen, van wie ik in deze periode gegevens heb bin nengekregen, of via andere bronnen heb ver zameld. Diegene die een afkorting achter zijn/haar naam heeft, wordt in de tekst met betreffende afkorting aangeduid. Nogmaals dank aan betreffende personen. Speciale dank gaat uit naar A. Wieland en H. Caste lijns, die gegevens van anderen hebben ver zameld en deze aan mij hebben doorgege ven. A. Bakker; J. de Bakker; C. Beeke; L. Bekaert (LB); E. Boogert (EB); G.J. Bos; B. van Broek hoven (BvB); M. Buise (MB); H. Bun (HB); M. Capello (MC); P. Carlucci; H. Castelijns (HC); J. David; I. Deij; P. Dhaluin (PD); A. Dierick; M. Dierick; I. Fortuin; G. Jager (GJ); R. Joos (RJ); A. Kind (AK); M. Klootwijk; M. Knipping; Fam. Komdeur; R. Kregting; W. Lansman; T. Luiten; P. Maas (PM); W. Mahu (WM); P. Mei- ninger (M); E. Neve; W. Neve; L. Persijn (LP); H. Polderman (HP); A. Slis; W. De Smet (WDS); C. Stam; E. Taelman (ET); C. Vercou- teren; P. Verhelst (PV); V. Verhoosel (VV); C. Vervaet; B. Vroegindeweij (BV); C. Weede (CW); A. van der Wiel (AvdW) en W. Wisse. HWT (tellers Saeftinghe tijdens de Hoogwa tertellingen en LWT (tellers Saeftinghe tijdens de Laagwatertellingen: bron www.saeftinghe.be); tenslotte Vogelringstati- on Saeftinghe (VRS).

de Steltkluut | 2009 | | pagina 37