Zaterdag 12 december: Werken in het Gaaienbos De Vlaamse Gaaien gaan aan de slag in het Gaaienbos. Om 10.30 uur wordt er verzameld op de parking van het Kunstbos te Axel, aan de Kinderdijk. Er wordt gewerkt tot 15.30 uur. Werkkleding, stevige schoenen en een lunchpakket zijn vereist. Info: 06-10755586 of basckum@hotmail.com. Maandag 14 december: Jaarvergadering Steltkluut in Axel, zie pagina 6. Donderdag 17 december 2009 VWG vergadering. Locatie Terneuzen. Informatie bij Alex Wieland, 0114-317026. Zaterdag 19 december: Knotten en boswerk aan de Zeildijk te Hulst De Steltkluut gaat aan de slag bij de familie Schelstraete, Zeildijk 25 te Hulst. Er worden wilgen geknot en in het bos gewerkt. Er wordt om 9.45 uur begonnen en iedereen is welkom. Maandag 28 december: Winterknotten met 't Stekkertje Van 13.00 tot 15.00 uur knotten aan de Graafjansdijk B175 in Westdorpe. Onze laatste bijeenkomst alweer van dit jaar. We mogen weer lekker zagen en knippen. Hard werken om al dat kersteten en snoep te verteren en om het lekker warm te krijgen. Bij de familie Pladett is het altijd gezellig. Zij zorgen voor iets lekkers te eten en te drinken. Aanmelden: jeugdwerkgroep@steltkluut.nl of marjons@hetnet.nl Slaapplaatstelling januari 2010 Aktie: Henk Castelijns Informatie bij Alex Wieland, 0114-317026. Zaterdag 9 januari: Knotwilgen knotten bij Fam. De Bont, Oude Zeedijk 9, Axel. We werken op een prachtig erf met veel natuurelementen als poelen, knotbomen, hoogstamfruit- bomen en bomenrijen. Er zijn veel verschillende klussen, maar knotbomen knotten is hier de hoofdmoot. Er wordt om 9.30 uur opgestart. Let op, vooraf aanmelden verplicht! Donderdag 21 januari 2010 presentatie door Henk Castelijns. Over reis naar Argentinië, mogelijk een korte vergadering vooraf. Locatie; bezoekerscentrum Saeftinghe. Informatie bij Alex Wieland 0114-317026 Weekend 22-24 januari: Werkweekend Hattem, Veluwe. Twee ochtenden in het bos werken en twee middagen wandelen in de prachtige omgeving. 'S avonds lekker spelletjes doen, wat babbelen of lezen. Het boswerk bestaat uit bomen vellen, hout opruimen en takken in houtrillen verwerken, 's Zondags zijn we net voor het avondeten terug thuis. Let op, enkele dagen vooraf aanmelden verplicht! Vrijdag 22 januari: zwaluwnestkastjes maken met 't Stekkertje Tijd: 19-21 uur. Waar: Walstraat 7 in Terneuzen. Meenemen: een plamuurmesje en een hamer. De huiszwaluw huurt meestal een kamer onder de dakgoot. De boerenzwaluw kampeert het liefst bij de boer in de stal. Zwaluwen kunnen van die mooie huisjes maken. Lou van Fraeyenhove heeft dat goed afgekeken en een ontwerpplan gemaakt zodat wij die huisjes na kunnen maken. Heb je thuis een goed plekje voor het nestkastje dan hang je 'm daar op. Heb je dat niet dan we ten wij nog een hele goede plaats waar we 'zwerf-zwaluwen blij kunnen maken! Kom dus helpen bouwen. Aanmelden: vinkegiessen@hetnet.nl enjeugdwerkgroep@steltkluut.nl Graag voor 17 januari, dan kan ik voor voldoende materiaal zorgen

de Steltkluut | 2009 | | pagina 5