Vrijdag 22 januari: Braakballen pluizen met de 'Tussengaaien'. Deze avond gaan we braakballen pluizen van kerkuil en torenvalk. Zo komen we te weten wat een deze vogels allemaal eten. Weetje nog ergens braakballen te vinden? Breng die dan mee. En vergeet je pluisgereedschap niet: satéstokjes en pincet. Tijd:19.00u Plaats: Walstraat 7, Terneuzen Aanmelden: 0115-617416 of lucalle@zeelandnet.nl Zaterdag 30 januari of 6 februari: excursie Noordelijke Delta met de Vogelwerkgroep afhankelijk van het weer, met Kees Rijk en Bram Vroegindeweij Informatie bij Alex Wieland 0114-317026 Zaterdag 6 februari: Vrijwilligersdag bij actief Terreinbeheer Schouwen Duiveland Een maal jaarlijks heet een van de Zeeuwse knotgroepen, alle andere Zeeuwse groepen welkom op de jaarlijkse vrijwilligersdag. Dit maal gaan we op bezoek bij actief Terreinbeheer en Natuur monumenten. Er wordt gewerkt in het prachtige bos bij Slot Haamstede en in de Zeepeduinen. 's Middags is er een heel programma waarin contacten leggen en gezelligheid de boventoon voe ren. Er zijn verschillende excursies die als thema natuur en cultuur hebben. Tot slot wordt de Gouden Jiryzaag uitgereikt, de prijs voor de vrijwilliger van het jaar. Let op, enkele dagen vooraf aanmelden, ook bij de SLZ is verplicht! Donderdag 18 februari 2010 vergadering Vogelwerkgroep. Locatie Terneuzen Informatie bij Alex Wieland 0114-317026 Zaterdag 20 februari: Bosrandbeheer Clinge/St Jansteen De bossen van Clinge en St Jansteen zijn in beheer bij Het Zeeuwse Landschap. In 2009 is er een zogenaamd Tender bosrand project uitgevoerd. De bosranden zijn daarbij zachter en lobben- vormig gemaakt. Dit is machinaal opgepakt. Nu het mechanische geweld van de motorzaag, kraan en tractoren is verstomd, is het tijd om met handgereedschap de puntjes verder op de i te zetten. Er wordt om 9.45 opgestart met het werk. We verzamelen aan de Molenstraat bij Interjute. Zondag 28 februari provinciaal natuurpark Zwin met de 'Tussengaaien'. Tijd 12.30 verzamelen bij het busstation WST in Terneuzen. Om 16.30 zijn we daar terug. Kosten 3,20 entree) Midden in de winter en dan ooievaars zien Ja dat kan want vandaag gaan we naar het natuur park Zwin. We zullen daar vogels in kooien zien maar gelukkig zitten er ook genoeg vogels die vrij rond vliegen en wilde vogels in het schor. Kleed je warm aan (zelfs handschoenen/muts niet ver geten) want het is aan de kust en daar kan het vooral ook door de wind erg koud zijn. Aanmelden: marjons@hetnet.nl of 0114-314280 en jeugdgroep@steltkluut.nl Graag voor 25 februari opgeven zodat we voor genoeg vervoer kunnen zorgen. Meenemen: verrekijker, vogelgids Zaterdag 6 maart: Bosrandbeheer Clinge/St Jansteen Ook deze zaterdag gaan we opnieuw aan de slag met het bosrandbeheer in de bossen bij Clinge en St. Jansteen. Op deze beide zaterdagen worden ook leden van Het Zeeuwse Landschap uit genodigd, om een handje toe te steken. Er wordt om 9.45 opgestart met het werk. We verzame len aan de Molenstraat bij Interjute

de Steltkluut | 2009 | | pagina 6