Zondag 7 maart: Bijzondere bomen stinzenplanten in Kloosterzande met de Steltkluut Tijd: 10.30u Plaats: Verzamelen op het pleintje Parkeerterrein Hof te Zande te Kloosterzande Contact: Rudie Geus: rgeus@hetnet.nl leder voorjaar is het feest in het bosje Hof ter Zande. Een tapijt van bloeiende stinzenplanten be dekt de bosbodem. De eerste hommelkoninginnen zoeken er hun weg. En zingende grote lijster maakt duidelijk dat het voorjaar net begonnen is. Wandelt u mee door dit bijzondere bos met his torische wortels? Zondag 7 of 14 maart: grote Braakman Excursie met de Vogelwerkgroep met Henk Caste- lijns Informatie bij Alex Wieland 0114-317026 Donderdag 18 maart 2010. presentatie Telpost Margarethapolder Door Bert van Broekhoven en Stadsvogels door Alex Wieland. Locatie bezoekerscentrum Saef- tinghe Informatie bij Alex Wieland 0114-317026 Zaterdag 20 maart Afsluitende werkdag in het Vennebos te Koewacht (Vennepad). Traditioneel werken we de laatste dag van het jaar in het Vennebos. Er zijn hier veel kleine klus jes, zoals het beheer van de poelen, bomen snoeien en enkele grotere bomen vellen. Er is ook tijd voor excursies en de poelen worden op amfibieën geïnventariseerd. We starten op om 8.30 uur aan het Vennepad te Koewacht. zaterdag 27 maart: Zandbijen in de Braakman met de 'Tussengaaien'. Op de paden van het bos, maken zandbijen hun nest in de grond. Het zijn een van de eerste bij en van het jaar. Elke bij graaft een eigen holletje, datje kunt herkennen aan de bultjes zand op het pad. Zo vroeg in het jaar is er nog nauwelijks stuifmeel. Toch vliegen de bijen af en aan. We nemen een kijkje bij de zandbijen en gaan op zoek naar andere voorjaarsbeesten. Tijd: 13.00u Plaats: Braakman Noord, bij de eerste parkeerplaats langs de Braakmanweg komend vanaf de N61. Contact: 0115-617416 of lucalle@zeelandnet.nl sandra.dobbelaar@gmail.com Meenemen: insectennet, loeppotje, verrekijker Zaterdag 27 maart: Poortbos in Biervliet met de Stekkertjes Tijd:13-15u. Waar: begin Steenovenweg. Meenemen: werkhandschoenen en een emmer of vuilniszak. Het Poortbos bevat verschillende natuurelementen, zoals een bloemenweide, houtrillen, een wil- genboog, een veedrinkput en een kreek. Leuk om eens rond te neuzen en ondertussen ruimen we het zwerfvuil op. Misschien zijn de waterdieren in de veedrinkput al aktief? Dat wordt een drukke middag. Aanmelden: vinkegiessen@hetnet.nl en jeugdwerkgroep@steltkluut.nl April 2010 excursie Vlaamse Kreek met Huub Bun Donderdag 15 april 2010 VWG vergadering. Locatie Terneuzen Telling broedende Zilvermeeuwen Saeftinghe voorjaar 2010 Aktie: Mare Buise

de Steltkluut | 2009 | | pagina 7