Verslag voorjaarsvergadering Steltkluut d.d. 21-4-2009 Een nieuwe redactie...noem hetinspiratie... Aanwezig: bestuur en 24 leden, Afgemeld: Robert Jan Goossens. Inleiding Het is een korte vergadering ivm het programma na de pauze. De voorzitter staat even stil bij een aantal nieuwe ontwikkelingen: *Het kabinetsbesluit tot niet ontpolderden van de Hedwigepolder. Onbekend is hoe Brussel hierop zal reageren. *Natuurbeheer Groot Eiland. De Provincie heeft een overeenkomst met de eigenaar gesloten ikv particulier natuurbeheer en natuurontwikkeling. De eerste fase is al van start gegaan, met name het afplaggen van oevers. Het gebied wordt heel beperkt toegankelijk. *Er worden ook plannen gemaakt voor de Putting en de Margarethapolder. We willen deze plan nen graag kritisch beoordelen. Daarom kan de planologiewerkgroep best wat extra mensen ge bruiken. Notulen vorige vergadering Geen opmerkingen Jaarrekening en verslag kascommissie De kascommissie, bestaande uit Walter Berentsen en Tom den Haan, heeft de boeken van 2008 gecontroleerd en in orde bevonden. Het jaarverslag wordt goed gekeurd. Het geld wat gereserveerd staat voor landschapsbeheer kan in overleg met de knotgroep ook voor andere doeleinden worden besteed. De telpost aan de Margarethapolder is door de Provin cie betaald. Verkiezing kascommissie Walter Berentsen is aftredend en wordt opgevolgd door Joop de Bakker. Rondvraag 'Jubileumcadeau van de Provincie. We zijn nog steeds bezig een plek te vinden voor de servatiehut. •Gevraagd wordt om bij plantactiviteiten, bv. boomfeestdag ook soorten als Vuilboom en doorn aan te planten, dit ten behoeve van de citroenvlinder. Na de Pauze wordt een lezing over zoogdieren gegeven door Dick Klees. Na een wervend telefoongesprek met Lucien is een aantal mensen bereid de redactie van De Steltkluut/ Stekkertje hernieuwd leven in te blazen. De laatste tijd kwam het werk hiervoor teveel op de schouders van 1 tot 2 personen te liggen en heeft Peter Maas aangegeven met dit werk te willen stoppen. Nieuwe gezichten en de nodige "beginners-energie" hebben inmiddels al geleid tot twee redactie vergaderingen. Hier hebben we de een aantal nieuwe ideeën en voorstellen qua lay-out bespro- vogelob- wege- 8

de Steltkluut | 2009 | | pagina 10