NATUURACTIVITEITEN IN OOST ZEEUWS - VLAANDEREN Agenda knotwerkgroep Activiteiten voor de oudere Stekkertjes Let op: Mogelijk verschijnt de Steltkluut volgend jaar in een ander jasje en in een ander productie schema. Daarom nemen we nu alvast alle activiteiten op die gepland staan tot in april 2010! Voor bijna alle activiteiten geldt dat er om 9.00 uur vertrokken wordt vanaf de werkschuur in de Walstraat in Terneuzen, en dat het werk opgestart wordt om 9.30-9.45 uur op de werkplek. Men sen die mee willen kunnen zich voorafgaand aan de werkdag opgeven op lucalle@zeelandnet.nl en op de vrijdagavond tussen 7 en 9 uur telefonisch op 06-22792100. We hebben als begeleiders van het Stekkertje gemerkt dat sommige kinderen die 'Stekkertje-af zijn moeite hebben om door te stromen naar de Gaaien. Op deze wijze gaat er toch jeugd verloren en dat zou zonde zijn. Elias, Sandra en Lucien willen vanaf komend seizoen enkele activiteiten met de oudere Stekkertjes gaan ondernemen. We heb ben nog geen naam voor deze nieuwe groep bedacht. Voorlopig spreken we maar van 'tussengaaien'. Wie verzint een leuke naam? Het programma zal bijna altijd gelijkertijd met de Stekkertjes zijn en we starten meestal op dezelfde locatie en dezelfde tijd. Dus jeugd vanaf 11 jaar houdt de activiteiten-agenda in de gaten er kan iets leuks voor jou bij staan! Zaterdag 28 november: Werken in het Gaaienbos De Vlaamse Gaaien (jongerenwerkgroep van De Steltkluut, 12-20 jaar) gaan aan de slag in het Gaaienbos. Om 10.30 uur wordt er verzameld op de parking van het Kunstbos te Axel aan de Kinderdijk. Er wordt gewerkt tot 15.30 uur. Werkkleding, stevige schoenen en een lunchpakket zijn vereist. Info: 06-10755586 of basckum@hotmail.com. Zaterdag 5 december: naar de Bioboerderij in Deinze De knotwerkgroep van De Steltkluut gaat aan de slag op de Bioboerderij in Deinze. Er worden knotwilgen geknot en een haag gesnoeid. Vertrek vanaf 8.30 uur vanuit Terneuzen. Liefst zoveel mogelijk met elkaar meerijden. Voor een stevige lunch wordt gezorgd. Graag tenminste een paar dagen van tevoren opgeven. Vrijdag 11 december: Oude en nieuwe natuur rond Westdorpe In het kader van het 10-jarig bestaan van de Baeckermat verzorgt Staatsbosbeheer deze avond een lezing over de oude (Canisvliet) en de nieuwe natuur (Autrichepolder en Passluis) rondom Westdorpe. Tevens vertonen enkele natuurfotografen, waaronder Ludo Goossens, hun prachtige plaatjes uit de streek. Aanvang 19.30. Informatie bij Staatsbosbeheer: 0117 - 306068 (Peter Maas of Marijke Lieman). Zaterdag 12 december: tien jarig bestaan van de Baeckermat. Tal van doedingen voor de jeugd, zowel binnen als buiten. Doorlopend vanaf 11 uur tot 16 uur, met onder meer braakballen pluizen, nestkasten timmeren, spreekuur van de boswachter en een workshop vuurtje stoken! Informatie bij Staatsbosbeheer: 0117 - 306068 (Peter Maas of Marijke Lieman). 2

de Steltkluut | 2009 | | pagina 4