Nodig: zoveel slakkenhuisjes (buiten zoeken) als nodig of pionnen en 1 dobbelsteen. Wanneer je 1,2 of 3 gooit, mag je slakje die stappen vooruit zetten. Gooi je 4,5 of 6, gooi dan net zolang tot je 1,2 of 3 gooit. Kom je op een vakje met een ster, beantwoord de vraag of voer de opdracht uit. Veel plezier! 1 Draag je een horloge? Zet 3 stappen vooruit. 3 Heb je vandaag in de auto gezeten: 3 stappen vooruit, op de fiets gereden: 2 stappen vooruitgelopen: 1 stap vooruit. 4 Ben je boos geweest deze week? 2 stappen vooruit, meerdere malen boos? 3 stappen vooruit. 5 Doe je ogen dicht en open ze wanneer jij denkt dat er precies één minuut is verstreken. Je medespelers houden de tijd in de gaten. Zat je er niet meer dan 5 seconden naast? 1 stap vooruit. Veel te vroeg je ogen geopend? 4 stappen vooruit. Te lang gewacht? 2 stappen vooruit. Leuk om te weten: hoe meer relaxed je bent, hoe langer je je ogen dicht zult houden. 9 Effe chillen: sla een beurt over. 11 Hoe zit het met jouw kalmte? Sta zo lang mogelijk op één been. Binnen 5 seconden je balans kwijt? 3 stappen vooruit. Binnen 10 sec.? 2 stappen vooruit. Binnen 20 sec.? 3 stappen vooruit. Vaak lukt het op het ene been beter dan op het andere. Je rechterkant zou voor het denken staan, de linkerkant voor gevoel. Herkenbaar? 12 Zing een liedje. Ken je maar één regel? 3 plaatsen vooruit. Ken je er twee? 2 plaatsen vooruit. Ken je het liedje helemaal? 1 plaats achteruit. 13 Als je nu een week vrij bent, wat ga je dan doen? Blijf staan waar je staat als je de vraag hebt beantwoord. 14 Houd een snoepje een minuut lang in je mond en vertel precies wat je proeft en voelt. Heb je het snoepje op of doorgeslikt voor de minuut om was? Zet 3 stappen vooruit. 17 De stresskip: wie wil volgens jou het meest graag winnen? Laat deze speler 3 stappen vooruit zetten. 18 Wat was het langste moment in je leven? Beantwoord de vraag en blijf dan staan. 19 Heel snel: hoeveel spelers doen er nu mee? Goede antwoord binnen 5 seconden? 1 stap vooruit. Binnen 20 seconden? 2 stappen vooruit. 21 Met wie of wat wil jij wel een maand op een onbewoond eiland doorbrengen, en waarom? Heerlijk zo'n eiland... met 1 stap weer de bewoonde wereld in. 23 Welk moment uit je leven zou je opnieuw willen doen? Bedenk wat en waarom je dat opnieuw zou willen. Sla daarvoor één beurt over. 24 Zen... zoek een medespeler uiten kijk elkaar zolang mogelijk in de ogen. Wie het eerst wegkijkt of in de lach schiet, zet 3 stappen vooruit. 25 Wijs de rustigste medespeler aan, die mag 2 plaatsen achteruit zetten... 26 Wanneer kwam je voor het laatst te laat? Vandaag? Zet 3 stappen vooruit. Kwam je te laat om dit spel te spelen? 4 stappen vooruit. 27 Vertel welk moment in je leven je ontzettend blij('happy') voelde. En waarom. Goed gedaan, zet een stap vooruit. 28 Wat doe je als je moet wachten? Vloeken of schelden? 4 stappen vooruit. Ga je zingen en blijf je kalm? 1 stap vooruit. 29 Welke kleur sokken en onderbroek heb je nu aan? Niet spieken! Goed opgelet vanmorgen? Blijf staan. Een van beide fout? 1 stap vooruit. Geen idee wat je aanhebt? 3 stappen vooruit. 30 Stilte!... wees met z'n allen volkomen stil. Degene die als eerst de stilte doorbreekt zet 3 stappen vooruit. 32 Wat wil je deze week buiten doen? Ook doen, hé? 1 stap vooruit. 34 Waar wacht jij op in je leven? Wacht nog maar even dan... sla een beurt over. 35 Je bent er.... Wie het laatst aankomt heeft gewonnen! De clou is: wie het laatst aankomt, leeft het minst gehaast en is daarmee de winnaar!

de Steltkluut | 2010 | | pagina 24