vogeJtopi nn.nl Geluid...wist je dat... iedere vogel geluid maakt? De ene vogel wat luidruchtiger is dan de andere? Hoe mooier de vogel, hoe minder mooi zijn geluid? Andersom geldt: hoe saaier gekleurd de vogel, des te beter hij zingt? Voorbeelden hiervan zijn de saai gekleurde nachtegaal, de bosriet zanger en de spotvogel? Deze vogels hun saaie verenkleed ruimschoots compenseren met hun prachtige liederen? Deze "regel" niet altijd opgaat? Een putter bontgekleurd is maar ook heel mooi kan zingen? De merel, de nachtegaal en de zanglijster nummer 12 en 3 zijn in de vogeltopl 00 voor het mooiste zanggeluid in 2009? (zie www.vroegevogels.nl voor het complete overzicht) Ook andere dieren geluiden maken? Reeën en vossen een geluid maken dat lijkt op hondengeblaf? Na de winter de naaktslakken weer te voorschijn komen? Er wel twintig soorten naaktslakken in ons land voorkomen? Naaktslakken erg impopulair zijn bij tuinders en mensen met een tuin? Ze op een dag bijna de helft van hun lichaamsgewicht eten aan aas, planten en wortelstokken? Ze leven op vochtige plekken en alleen houden van donkere regen achtige dagen? De naaktslak met zijn reukorganen en voelhorens in staat is om voedsel op een meter afstand te vinden? Naaktslakken tweeslachtig (hermafrodiet) zijn? Ze dus zowel een mannetje als een vrouwtje zijn? De eitjes als kleine klontjes op vochtige plekken en onder stenen gelegd worden? De soms wel vierhonderd eitjes na drie weken uitkomen? De naaktslak...wist je dat... Slakkenslijm Slakken leven op vochtige plekken. Bijvoorbeeld bij planten en bonnen. Vang, samen met een vriendje, een paar slakken en zet ze op een vel papier. Wat zie je als ze vooruitkruipen? Slijm of. Zo beschermt de slak zich tegen scherpe steentjes.

de Steltkluut | 2010 | | pagina 28