Net als zwaluwen aan het werk Op vrijdag 22 januari hebben we met een groepje kinderen zwaluwnestjes gemaakt. Dankzij enkele bedrijven hadden we de be schikking over voldoende materiaal. Nadat ik heb uitgelegd wat de bedoeling was, gingen we aan de slag. Eerst werd een mal gemaakt van piepschuim wat een gezellige rotzooi gaf (het leek wel of het binnen gesneeuwd had), gelukkig had Sandra een stofzuiger paraat staan zodat de schade overzichtelijk bleef. Daarna kwam het moeilijkste gedeelte namelijk het vastspijkeren van een stukje gaas op een houten plankje dat als fundatie diende om de tegellijm ('de modder') vast te houden. Met behulp van de volwassenen werden de stukjes gaas op de plankjes bevestigd, en waar nodig in model geknipt. Toen kwam eigenlijk het leukste gedeelte van het, toch wel moeilijke karwei, namelijk het aanbrengen van de tegellijm zodat een nestje ontstond. Dat de kinderen goed weten hoe een zwaluw nest eruit ziet, bleek uit het eindresultaat. Het waren stuk voor stuk prachtige nesten waar deze lente (hopelijk) door de zwaluwen gebruik van wordt gemaakt. Enkele kinderen waren zó enthousiast dat ze gaas en plankjes mee naar huis namen om nog een paar nestjes te maken. Nadat alles was opgeruimd, spraken we af dat we een volgende keer nestjes voor huis zwaluwen gaan bouwen. Dankzij timmerbedrijf Van Kouteren beschikken we nu over een grote hoeveelheid water bestendig hout en 'Bouwcenter' Logus De Hoop zorgde voor tegellijm genoeg voor een paar honderd nesten. Het nodige gaas was afkomstig van een volière van een lid van de'Steltkluut'. Dus wat let ons om van Terneuzen de meest zwaluwrijke stad van Nederland te maken! Lou van Fraeyenhove. Toen we klaar waren met knutselen had Sandra nog een verrassing. Zij heeft de oppas over een vleermuisje. Aangezien het vleermuisje in winterslaap was, moesten we allemaal heel stil zijn. Alleen dan kon Sandra ons het diertje laten zien. Ohh wat klein en mooi! Hoe groot zijn z'n vleugels? Gelukkig was iedereen superstil en bleef het vleermuisje slapen in z'n doosje. Op naar de lente!

de Steltkluut | 2010 | | pagina 29