Verslag van voorjaarsvergadering De Steltkluut, 19-4-2010 Uitnodiging Najaarsvergadering 0 Aanwezig: Bestuur en 25 leden, afgemeld: Joop de Bakker. Verslag najaarsvergadering Geen opmerkingen Nieuw Steltkluut blad Complimenten voor de nieuwe vormgeving. Vraag vanuit de redactie, om bij het insturen van foto's deze voldoende groot aan te leveren. Bestuur Enkele bestuursleden zijn structureel niet actief. Rob Kregting wil het bestuur komen versterken. De vergadering is hiermee unaniem akkoord. Jaarrekening De boeken over 2009 zijn gecontroleerd en correct bevonden. De vergadering keurt de jaarrekening goed. De advertenties willen we vanaf nu ook per nummer plaatsbaar maken. Kascommissie Tom den Haan is aftredend en wordt voor zijn diensten bedankt. Hij wordt vervangen doorToon van Dorsselaer, die nu samen met Joop de Bakker de klus gaat doen. Rondvraag Het jaarprogramma oogt nog wat mager, kan het iets actiever? Ideeën voor activi teiten svp doorgeven. Is er geen afstemming met het Natuurblad, ze verschijnen nu beiden steeds in dezelfde periode? We gaan daarover overleggen De inhoud van de twee bladen schilt wel veel. Komt er dit jaar geen natuurmarkt? Nee, in overleg met Natuur&Zo is besloten om de eerstvolgende in 2011 te organiseren. Werken we samen met Natuurpunt? In beperkte mate, dat zou inderdaad wel inten siever kunnen. Hoe denken we over diverse nieuwbouw- plannen, zoals aan de rand van het Water wingebied? Speelt op veel plaatsen: Groot Eiland, Koewacht (Hernri Dunant en Vlas fabriek), Polsvliet, Hulst (brandweerkazerne) ed. Wordt steeds afgewogen in planologie werkgroep. Napauze programma Na de pauze gaf Henk Castelijns een zeer informatieve lezing over de Bruine kiekendief, waarbij de resultaten van het onderzoek dat aan deze roofvogel is uitgevoerd, uitgebreid werd besproken. Daarbij werden mooie plaatjes van Ludo Goossens en Filip Mineur getoond. Datum: Dinsdag 14 december Tijd: 19.30 uur Plaats: Cultureel centrum de Halle, Axel Agenda: Welkom Mededelingen Begroting 2011 Verslagen werkgroepen over 2009 Rondvraag Pauze Napauze: Korte presentaties door de leden. Veel leden zijn actief bezig met allerlei projecten. De een is lekker bezig met beheer, de ander met nestkasten of fotografie. Er wordt ook veel onderzoekswerk verricht. Deze vergadering willen we weer eens een keer ruimte bieden aan de leden om in korte presentaties te tonen waarmee we allemaal mee bezig zijn. We denken daarbij aan babbeltjes van 10-15 minuten, maar dat is natuurlijk afhankelijk van het aantal sprekers. Daarom is aanmelden vooraf verplicht. Liefst voor 1-12. Geef ook even aan watje nodig hebt, bv beamer, dia apparaat, ed. Aanmelden bij Lucien: Lucalle@Zeelandnet.nl 14

de Steltkluut | 2010 | | pagina 14