Op 21 september begint de herfst. Dat be tekent niet dat alles is uitgebloeid. Sterker nog, echte herfstbloeiers beginnen nü pas. Klimop gaat bloeien en trekt met zijn stuif meel en nectar nog een heleboel insecten. Zoek op een zonnige dag maar eens een bloeiende klimop. Je zult versteld staan wat er allemaal op komt zitten! Je ziet vlinders, bijen, wespen, vliegen, kevers, spinnen, wantsen en nog veel meer. Ken je nog meer planten die in de herfst gaan bloeien? Zitten daar ook zoveel insecten op? Anja van der Giessen Op zaterdag 26 en zondag 27 juni 2010 zou het muizenkamp worden gehouden. Maar dat ging niet door. Jammer! De volgende datum was zaterdag 10 en zondag 11 juli 2010. Maar dat ging ook weer niet door door het regen en onweer. Marjon belde iedereen op en zei dat het muizenkamp niet door ging. Toen vroeg ze aan ons allemaal of we zondag 11 juli om zeven uur bij de slagbomen bij de Isabellaweg wilden verzamelen. Toen we er allemaal waren, waren we met een groepje van zeven. Dat waren Marjon, Anja, Lucien, de vader van Simon, Jolien, Nikita, Noor, Myrna, Simon, Rafael en Jonathan. De muizenvallen waren gisteravond door Anja en Sandra op scherp gezet. En eten en hooi in gedaan. Toen we ze gingen controleren waren er veel waar niets in zat. Er waren ook valse die dicht waren dat noemde we vals alarm. Er waren er twee waar een echte muis in zat maar ze waren wel heel goed verstopt. Het waren allebei bosmuizen en ze allebei mannetjes. We hebben ook een Dalton rups gezien. Noor Stoutjesdijk Foto: Klimop op tuinmuur- Lucien Calle Foto: Stadsreus op klimop - Lucien Calle

de Steltkluut | 2010 | | pagina 25