Boomleeuwerik. Ook roofvogels als Blauwe kiekendief, Torenvalk en Buizerd zijn veelvuldig gezien. Het aantal waargenomen Patrijzen in de winter viel nog wat tegen. In sommige gevallen was de hoeveelheid beschikbaar voedsel te snel op. Hier hopen we in de aan komende jaren een oplossing voor te vinden. Alex Wieland Deelnemers op de foto, van links naar rechts: Bram Vroegindeweij, Suus en Cor Sol, Stefaan Thiers, Barbara De Coninck, Veerle Morgenstern, Kees van Bremen, Hans en Bernadette Molenaar. Vandaag staat een Vogelwerkgroep excursie onder begeleiding van Bram Vroegindeweij op het programma, naar het eilandTiengemeten in Zuid-Holland. De overtocht naar het eiland beginnen we goed, een grote- en kleine zil verreiger staan ons op te wachten. Met wat bewolkt weer en een aangename temperatuur, wordt al snel duidelijk dat het een leuke en mooie dag zal gaan worden. Al snel wordt met behulp van de telescopen de groep putters uitvoerig bestudeerd welke ons lange tijd blijft "volgen". Bij de eerste grote waterplas is al genoeg te zien om hier wat langer stil te blijven staan. Ganzen, zwanen, lepelaars etc. laten zich op afstand bewonderen. Oeps, twee ervaren leden horen beiden het geluid van de kwartel. Even verder gaat een tapuit ons een stukje voor op ons pad. Af en toe worden ook de planten meegenomen om de kennis te verspreiden. Op onze lunch locatie worden door onze beide telescoop zitters de rondom aanwezige waterplassen ezocht op nieuwe soorten. Verder lopend sen dc Schotse Hooglanders, welke met tzag worden bewonderd, wachten ons volgende verrassingen. Zoals de eerste graszanger, welke zich goed laat zien oren. Later wordt ook de zwarte stern waargenomen die zijn vliegkunsten laat zien. We zien ook regelmatig de bruine kiekendief. Al met al wordt de lijst met waargenomen vogels steeds groter. Nadat we een verfrissing hebben genuttigd bij de herberg gaan we, klimmend over prik keldraad, weer richting de boot. Onderweg wordt nog getwijfeld, door de lichtinval, of we nu zilver- of goudplevieren in onze kijker hebben. Uiteindelijk wordt het duidelijk dat het goudplevieren zijn. We hebben de boot terug van vier uur en gaan weer huiswaarts waar we rond 18:00 weer aankomen. Al met al was het een lange maar een zeer interessante dag. Het eiland heeft ons positief verrast door zijn schoonheid en rust. Diegenen die mee waren zullen dit allen beamen, en de thuisblijvers, tja, die hebben dit alles gemist. Ik weet zeker dat ik nog eens terug ga naar dit eiland, het is een volgend bezoek meer dan waard. Met dank aan de Bram voor de goede leiding, aan Cor en Stefaan voor het gebruik van de telescoop en alle anderen voor hun gezelligheid. We zagen 65 verschillende soorten, zie daarvoor www.waarnemingen.nl. Hans Molenaar

de Steltkluut | 2010 | | pagina 5