Welke mensen maken gebruik van de telpost Margarethapolder bij Terneuzen? Vogelaars In de eerste plaats komen natuurlijk de voge laars om tellingen uit te voeren van onder andere de vogeltrek. Behalve Nederlanders komen soms ook de Belgen van ver om water vogels en steltlopers te zien. Sterrenkijkers Omdat de telpost buiten Terneuzen ligt, is er minder lichtvervuiling dan in Terneuzen zelf. Zeker als het nieuwe maan is, zijn de sterren goed te zien. Recreanten Fietsers en wandelaars die vanuit Terneuzen een tochtje maken richting de Griete of 't Hellegat pauzeren vaak bij de telpost. Ze rusten uit op de praktische bankjes en eten en drinken vaak iets tijdens het genieten van het uitzicht. Schilders Ook kunstenaars komen graag om inspiratie op te doen. Zo is bekend dat een schilderes uit Terneuzen hier regelmatig schildert. Geïnteresseerden op afspraak In april van dit jaar kregen Marcel Capello en ik zes dames op visite op de telpost. Bram Vroegindeweij heeft zes kijkers geregeld via Natuur Zo. Bram en Brenda nog bedankt! Het viel nog niet mee met een verrekijker om te gaan. Voor ons vogelaars is dat een automatisme, dus tussen de uitleg over de vogels door, hebben we dat ook laten zien. Wilt u ook langs komen? Aanmelden kan via bertusb@zeelandnet.nl of via het con tactformulier van de website van de telpost http://telpostmargarethapolder.jouwweb.nl. Bijzondere ontmoeting Begin augustus kwam ik een oudere mevrouw met haar invalide man tegen. Hij verblijft in Terneuzen in het verpleeghuis en zij was met hem een rondje gaan doen langs de Scheldedijk. Het was hartverwarmend om te zien dat zij samen allerlei dingen zagen die heel veel anderen niet zien. Ze hadden de futen gezien, dedodaars,de wulpen. Ze zei: "Dit is toch veel mooier dan de TV". En daar heeft ze helemaal gelijk in, de natuur moet je beleven. Vandalen Helaas hebben we soms een negatieve er varing. Een deel van de telpost is in de zo mer van 2009 vernield en het informatie bord is gestolen. Een aantal houten bankjes was met grof geweld losgemaakt. De weken daarna hebben we de boel hersteld. Fotografen Vanaf de telpost zijn schitterende piaatjes te schieten. Vooral op zomeravonden als de zon langzaam in de Westerschelde onder gaat. Door de steeds wisselende kleuren door de combinatie van wolken, water en zonlicht is er geen foto gelijk. Voor vogelfo tografen heb ik een tip. Als het net hoogwa ter is geweest, komen veel steltlopers eerst even foerageren op het strandje beneden aan de dijk. Vanaf de telpost zijn ze dan pri ma vast te leggen. Conclusie Destijds was het de bedoeling om van de telpost een multifunctionele voorziening te maken. Dat is naar mijn idee prima gelukt. Ik hoop dan ook dat we met z'n allen nog lang van deze voorziening mogen genie ten. Ik zal dat zeker doen. Bert van Broekhoven

de Steltkluut | 2010 | | pagina 9